Apple HaberleriMobil Haberleri

Apple,iPhone modellerinde artık 3 farklı üreticinin imzası olacak

Apple, iPhone modellerinde artık 3 farklı üreticinin imzasını bulunduracak.

TeknoBH Google Haberler

Apple’ın yeni modeli olan iPhone 12 modellerinde artık 3 farklı üreticinin de imzası olacak.

Akıllı telefon sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Apple yeni nesil telefonları için durmaksızın çalışmalara devam ediyor.Şimdiye kadar ortaya atılan iddialarda Apple‘ın 4 farklı iPhone modeli geliştirdiğidir.Bu modeller iPhone 12,iPhone 12 Max,iPhone 12 Pro ve son olarak iPhone 12 Pro Max modelleri.

Apple,iPhone modellerinde artık 3 farklı üreticinin imzası olacak

Yeni çıkacak olan iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri bir önceki modelleri olan 11 Pro ve 11 Pro Max‘ın devamı olarak karşımıza çıkacak.Yeni tasarladıkları modeller içerisinde iPhone 12  ise 5.4″ bir ekrana sahip olması bekleniyor.

iPhone-12-Modelleri-

Apple‘ın yeni tasarlayacağı iPhone 12 modellerinde ekran panelinde OLED ekran kullanılacağı daha öncelerde belirli olmuştu.Apple bu zamana kadar OLED ekran tedariğini Samsung‘dan sağlıyordu.

Son ortaya çıkan söylentilere göre iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde ekranını Samsung üretecek, iPhone 12 ve 12 Max tarafında değişiklikler mevcut bu modellerin ekran panellerini Çinli BOE ve Güney Koreli LG‘nin ürettiği panelleri kullanacaklar. iPhone 12 ‘de ise BOE üretimi olan OLED ekranlar kullanılacağı bilgisi paylaşıldı.

Apple bir farklılık yaparak bu 3 modellerinde 3 farklı tedarikci ile çalışacağı netleşti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu