Donanım Haberleri

ASUS AMD Radeon RX 6700 XT Detayları Sızdırıldı

TeknoBH Google Haberler

ASUS tarafından geliştirilen AMD Radeon RX 6700 XT modellerinin özellikleri ve bazı detayları sızdırıldı. İşte sızdırılan tüm detaylar

ASUS AMD Radeon RX 6700 XT Detayları Sızdırıldı

ASUS tarafından geliştirilen AMD Radeon RX 6700 XT modellerinin bazı detayları sızdırıldı. Sızdırılan modeller arasında ASUS’un oyun serisi TUF’a dahil olan model de yer alıyor. AMD’nin RDNA 2 grafik mimarisine sahip olan ekran kartının ASUS tarafından geliştirilmesiyle ilk görselleri de ortaya çıktı.

AMD Radeon RX 6000 serisinin 500 dolar altında ki ilk modeli olacağı ifade edilen RX 6700 XT için iki farklı ASUS versiyonunda kendini gösterdi. Fakat her iki modelin de GPU tabanına sahip olduğu ve VRAM konusunda benzer özelliklere sahip olduğunu da belirtelim.

AMD Radeon RX 6700 XT Özellikleri

Sızdırılan görselleri incelediğimiz zaman TUF modelinin üçlü soğutma fanına sahip olduğunu görüyoruz. Bu modelin NVIDIA GeForce RTX 3060 ve 3070 serisi kartlara benzer bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Ekran kartının uzunluğu 32.2 cm bilgisi paylaşılmışken, çift 8 pimli konektörle geleceği yönünde bilgilerde bulunuyor.

ASUS AMD Radeon RX 6700 XT Detayları Sızdırıldı

Ortaya çıkan ikinci model de ise ikili fan soğutma sistemi yer alıyor. 29.7 cm uzunluğunda olan bu ekran kartı 8 + 6 pimli konektör konfigürasyonu ile oyuncuların karşısına çıkacak. Dolayısıyla bu modelin de hız aşırtmaları TUF modeline göre daha düşük değerlerde kalabileceği aktarılıyor. Aynı zamanda her iki model de RGB aydınlatmalar yer alıyor.

Asus AMD Radeon RX 6700 XT özellikleri için ise şu anda 192 bit veri yolu ve 12 GB GDDR6 bellek bilgisi yer alıyor. Her iki model için de 384 GB / sn bant genişliği öne çıkarken 2560 akış işlemcisi ve 40 hesaplama birimi değerleri öne çıkıyor. Ayrıca RX 6700 XT‘nin 189W ve 230W olarak iki farklı opsiyon ile kullanıcıların karşısına çıkacağı ifade ediliyor. Radeon RX 6700 XT için bir de ROG modeli gelebileceği yönünde bilgiler de bulunuyor. Aynı zamanda söz konusu modelin önümüzde ki haftalarda kullanıcılara duyurulması bekleniyor.

Kaynak
shiftdelete.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu