Mobil Haberleri

Asus ROG Phone 4 Efsane Özellikleriyle Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Asus ROG Phone 4 modelinin efsane özelliklerinin ilk detayları belli oldu. Kısa süre sonra tanıtılacak olan cihazın ilk detayları TENAA’da ortaya çıktı. İşte Detaylar

Asus ROG Phone 4 Efsane Özellikleriyle Geliyor

Akıllı telefon sektöründe oyunculara yönelik geliştirilen telefonlar bir hayli ilerlemiş durumda. Son zamanlarda ortaya çıkan mobil oyunlara olan ilgi gittikçe artmaya devam ediyor. Asus, Lenovo, Xiaomi gibi teknoloji devlerinin yakın zamanda tanıtmasını beklediğimiz oyuncu telefonları mevcut. Ancak tüketiciler tarafından ROG Phone serisine olan ilgi her zaman farklıydı. Asus bu ilgiyi devam ettirmek için ROG Phone 4 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor olsa da cihaz hakkında ki ilk detaylar TENAA‘da ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Asus ROG Phone 4 modelinin Teaser afişi paylaşıldı. Yeni modelin hakkında resmi bir paylaşım gelmesi kullanıcıları bir hayli umutlandırdı. Çünkü cihazın kısa bir süre içerisinde piyasaya çıkacağını düşündürtmüştü.

Asus ROG Phone 4 hakkında ne biliyoruz?

I005DA model numarasına sahip olan yeni model, ROG Phone 4 adına sahip olacağı kesinleşmiş değil. Çünkü serinin bu isimle devam etmeyeceğine dair dedikodular dönüyor. Bizler ise cihazın özelliklerini anlatabilmek için bu ismi kullanıyoruz. Tabi bazı kaynaklara göre de bu modelin ROG Phone 5 ismine sahip olacağı söyleniyor. TENAA’da ortaya çıkan bazı belgelere göre, cihazın Qualcomm tarafından geliştirilen ve en üst seviye de performans sunan Snapdragon 888 yonga setinden güç alacağı kesinleşti. Bu özellikle birlikte 3.000 mAh değerinde iki adet batarya bulunuyor. Ayrıca bu iki bataryayı dolduracak, 65W değerinde bir şarj desteği bulunuyor.

Asus ROG Phone 4 Efsane Özellikleriyle Geliyor

Cihaz hakkında sızdırılan görselleri incelediğimiz zaman, serinin bir önceki modellerine benzer bir tasarım ile kullanıcı karşısına çıktığını görüyoruz. Arka tarafında üçlü kamera modülü yer alıyor. Bu kameralardan bir tanesinin 64 MP değerinde olacağı söyleniyor. ROG Phone 4 hakkında en çok dikkat çeken özellik ise, cihazın arka tarafında da bir ekranın yer alması. Bu ekranın en büyük özelliği ise telefona gelen bildirimler gösterecek.

Ön tarafta ise 6,78 inçlik AMOLED ekranın kullanılacağı tahmin ediliyor, bu ekrana 144Hz ekran yenileme hızının bulunacağı da söyleniyor. İddialara göre yeni model Mart-Nisan aylarında tanıtılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu