Mobil Haberleri

ASUS Rog Phone 5, 16 GB RAM İle Geliyor

TeknoBH Google Haberler

ASUS Rog Phone 5 modeli 16 GB RAM ile GeekBench’de ortaya çıktı. Yeni modelin bir çok özelliği de ortaya çıkmış oldu. İşte Detaylar

ASUS Rog Phone 5, 16 GB RAM İle Geliyor

Mobil oyun sektörü her geçen gün ilerlemeye devam ediyor. Son zamanlarda yeni çıkan mobil oyunlara olan ilgiler artmaya başlayınca, akıllı telefon üreticileri de farklı üst seviye modeller ile karşımıza çıkmaya başladı. Asus, Lenovo, Xiaomi gibi dev isimlerin yakın zamanda tanıtmasını beklediğimiz oyuncu telefon modelleri mevcut. Ancak ROG Phone serisinin başından itibaren en çok ilgi gören oyuncu telefon markası olmayı başaran Asus, bu başarıyı devam ettirmek için yeni modeli ROG Phone 5‘i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bahsi geçen model, geçtiğimiz  haftalarda ROG Phone 4 adı ile kullanıcı karşısına çıkmıştı. Modelin yeni adı henüz kesinleşmiş değil ancak birçok kaynak yeni modeli ROG Phone 5 olarak hitap ediyor.

ASUS ROG Phone 5, 16 GB RAM ile sektörü sarsacak

Geçtiğimiz haftalarda TENAA‘da ortaya çıkan bilgilere göre, yeni model 8 GB RAM ile piyasaya sürülecekti. Fakat GeekBenchte ortaya çıkan bilgilere göre, ROG Phone 5 olacağı düşünülen modelin, 16 GB RAM ile geldiği görülüyor. Bu farklılıkların sebepleri bilinmiyor ancak bazı kaynaklara göre yeni model 8 GB ve 16 GB RAM olmak üzere iki farklı opsiyon ile piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Asus ROG Phone 5, 16 GB RAM ile GeekBench’te kendisini gösterdi. Paylaşılan belgelere göre, tek çekirdekli testte 1.131 puan alırken, çok çekirdekli testte ise 3.729 puan aldığı görülüyor.

ASUS Rog Phone 5, 16 GB RAM İle Sektörü Karıştıracak

Cihazın sızdırılan görsellerini incelediğimiz zaman, serinin bir önceki modellerine benzer bir tasarım ile geldiğini görüyoruz. Arka tarafını incelediğimiz zaman ise üçlü kamera modülü ile geldiğini görüyoruz. Bu kameralardan bir tanesinin 64 MP değerinde olacağı biliniyor. Ayrıca ROG Phone 5 modelinin arka tarafında bir ekran daha yer alacak. Bu ekran sayesinde bildirim kontrolleri yapılabilecek.

Cihazın ön tarafında 6,78 inçlik bir AMOLED ekran paneli ile gelmesi beklenen model, de, 144Hz ekran yenileme hızına sahip olacağı iddia ediliyor. Ayrıca iddialara göre yeni modelin Mart-Nisan aylarında tanıtılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu