Mobil Haberleri

Asus ZenFone 7 özellikleri netleşti!

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon sektörünün merakla beklediği Asus ZenFone 7 özellikleri netleşti! Yeni modelin RAM kapasitesi bir hayli dikkat çekici!

asus-zenfone-7-detaylari-sizdirildi

Akıllı telefon pazarının son yıllarında ayakta durmaya çalışan markalarından biri olan Asus, önümüzde ki Temmuz ayında yeni oyun odaklı akıllı telefonu Rog Phone 3‘ü satışa sunmaya hazırlanıyor. Asus’un ezeli rakibi Xiaomi Black Shartk 3 karşısında ki performansı merak edilirken Asus yeni model çalışmalarına başladı. Geekbench testlerinde ” Asus ZF” kodu ile karşımıza çıkan bu gizemli modelin detaylarına dair 2 ihtimal bulunuyor.

Asus ZenFone 7 özellikleri netleşti!

Bahsettiğimiz bu iki ihtimallerden biri, Asus yeni akıllı telefon modelinin isminin Asus 7x olacağını iddia ediyor. Ancak daha güçlü olan bir diğer iddia ise Asus’un yeni amiral gemisi modeli Asus ZenFone 7 olması gibi gözüküyor. Bu yeni amiral gemisi modelinin ZenFone 7 olacağını düşünürsek belli başlı özellikleri de ortaya çıkıyor. Lakin Tayvan merkezli şirket hala sessizliğini koruduğunu da belirtelim.

asus-zenfone-7-geenkeck-testleri

Asus ZenFone 7 yeni amiral gemisi modeli gücünü SnapDragon 865 yonga setinden alacak ve yeni model tam tamına 16 GB RAM desteği yer alacak. Akıllı telefon modellerinde 12 GB RAM’e alışmaya çalışırken, bugünlerde Asus bizleri  yeni modeli 16 GB RAM’e çıkartması oldukça oyun severleri heyecanlandırıyor.

Yeni cihazın Android 10 ile kutusundan çıkacak olan telefonun şimdilik ekran ve kamera açısından ne gibi özelliklere sahip olacağı şuan için bilinmiyor. Ancak amiral gemisi modeli olacağı için büyük ihtimal ile bu model de QHD+ çözünürlüğün de AMOLED bir ekranın yer alacağını düşünüyoruz. Yeni amiral gemisi modelin de ekranda büyük ihtimal 90 Hz veya 120 Hz yenileme hızı bir ekran olacağını düşünüyoruz. Açıkcası 16 GB RAM ve 120 Hz yenileme hızına sahip bir akıllı telefon muazzam olabilir diyebiliriz :)

Kamera özelliklerinde ise Asus’un rakiplerinden geri kalmayacağını düşünüyoruz. Bu doğrultuda bizlerin tahmini minimum dörtlü bir kamera modülü olacağını düşünüyoruz. Önümüzde ki Temmuz ayında satışa sunulması beklenen Asus ZenFone 7 modelinin Türkiye pazarına henüz gelip gelmeyeceği bilinmezken, Avrupa’da 999 dolardan aşağıya satılmayacağını düşünüyoruz. Asus’un yeni amiral gemisi modeli eğer ki ülkemizde satışa sunulursa 10.000 TL üzeri bir etiket fiyatı olacağını düşünebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu