Mobil Haberleri

ASUS, ZenFone 8 Mini İsimli Modelini Piyasaya Sürebilir

TeknoBH Google Haberler

ASUS, ZenFone 8 Mini isimli yeni modelini tüketicilere sunmaya hazırlanıyor. Kompakt modellere artan ilgi sonrasında bir adımda ASUS’tan geldi. İşte Detaylar

ASUS, ZenFone 8 Mini İsimli Modelini Piyasaya Sürebilir

Akıllı telefonların her geçen gün boyutları büyüyor ve ağırlıkları artıyor. Tabi kullanıcılar da bu konuda şikâyet etmeye başladı. Satın aldıkları akıllı telefonların ceplerine sığmaması gibi sorunlar mini telefon üretme fikirlerini gün yüzüne çıkardı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 12 serisinde bir de mini modelini piyasaya sürmüştü. Benzer performansı da kompakt bir model de yakalamak isteyenler için çok tercih edilen model oldu diyebiliriz. Apple’ın kompakt telefon öncülüğünden sonra diğer akıllı telefon üreticileri de kolları sıvadı. İlk olarak Redmi ve daha sonrasında Xiaomi Mi 11 Mini modelinin haberini almıştık.

ASUS Zenfone 8 Mini kullanıcılarına neler sunacak

Kompakt modellere her geçen gün olan ilgi artmaya devam ediyor. Kompakt modellerle ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. İddialara göre Asus, bu yıl yeni amiral gemisi serisini kullanıcılarına sunacak. Yeni model, iPhone 12 Mini gibi üstün bir performans sunacak. Ancak bu performans daha küçük boyutlara sahip bir telefonla sunulacak.

ASUS, ZenFone 8 Mini İsimli Modelini Piyasaya Sürebilir

iPhone 12 Mini modelinin beklenen rakamlardan çok daha az satış yaptığı görülüyor. Sosyal medyada veya yapılan yorumları incelediğimiz zaman, bu kadar üstün teknolojinin nasıl bu kadar küçük bir telefona sığdırabildiğine dair hayranlık uyandıran yorumlar da mevcuttu. Fakat her ne kadar ilgi odağı durumuna gelmiş olsa da satış rakamlarına baktığımız zaman beklenenden çok daha düşük olduğunu görüyoruz.

Kullanıcıların daha büyük ekranlı telefonlar kullanmaya alıştığını biliyoruz. Hatta bazı kullanıcılar iş gereği büyük ekranlı telefon kullanmayı seviyor bazı kullanıcılar ise oyun oynadığı için tercihlerini her zaman büyük ekrana sahip telefonlardan yapıyorlar.  Fakat bir diğer kısım ise büyük ekranlı telefonlardan sıkılmış durumdalar. Peki, bu kullanıcılar katlanabilir telefon mu tercih edecek yoksa kompakt modelleri mi tercih edecekler merak konusu.

ASUS Zenfone 8 Mini modelinin ilgi göreceğini kesinlikle düşünüyoruz. Fakat satış rakamları istenilen kadar ilgi görecek mi, merak konusu. Asus‘un yeni serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu