Sinema ve Dizi Haberleri

Atiye, 2.sezonuyla Netflix’e geri döndü!

Dünya genelinde geniş kitleye sahip olan çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix'te sevilen Türk orjinal dizisi Atiye, 2.sezonuyla Netflix'e geri döndü!

TeknoBH Google Haberler

Netflix, ikinci Türk orjinal dizisi olma özelliğini taşıyan Atiye’nin yeni sezonunu yayınladı. Sevilen dizi Atiye, 2.sezonuyla Netflix’e geri döndü!

Netflix, Türkçe orjinal yapımlarına yönelik yatırımlarını hız kesmeden devam ettiririyor. Bu bağlamda Hakan: Muhafız ve Aşk 101‘in yanı sıra platformun en çok beğenilen ve izlenen dizilerinden biri olan Atiye, bugün 2.sezonuyla izleyiciler karşısına çıkıyor.

Atiye, 2.sezonuyla Netflix’e geri döndü!

İlk sezonu 27 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan Atiye, gerek gizemli ve esrarengiz havası gerekse izleyiciyi kendisine çeken sürükleyiciliğiyle sosyal medyada çok konuşuldu. Hatta Netflix‘in başka orjinal yapımı olan Dark‘a çok benzetilen Atiye, 2.sezonu ile bugün itibariyle kullanıcılarına sunuluyor.

Atiye’nin konusu nedir?

Başrollerini Beren Saat ( Atiye ) ve Mehmet Günsür‘ün (Erhan) paylaştığı, Hakan Muhafız’dan sonra Netflix imzalı ikinci Türk dizisi seyircilerle buluştu. Atiye, spiritüel yanı çok yüksek bir kadın, hayatı boyunca hep aynı sembolleri çizen bir ressam ve birgün bu sembolün Göbeklitepe‘de bulunduğuun gazete de okuyor. Bahsi geçen tepe’nin Urfa’da bulunduğunu düşünen Atiye hemen Urfa’ya doğru yola çıkıyor. Urfa’ya gittiğinde sembolün kaşifi Erhan ile tanışıyor. Atiye gittiği Göbeklitepe’de bambaşka bir gizemli kapının açıldığını ve bu gizemli kapıda ki gizemli olayların peşine düşerek tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Gizemli olayların içerisine girdikçe ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhanı arasında ki herşeyi sorgulatmaya başlayacaktır.

Netflix’in orjinal yapımlarından biri olan Atiye’nin 2.sezonu 8 bölüm olarak yayınlandı ve bugün itibariyle Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Netflix’in sevilen Atiye dizisi hangi kitaptan uyarlama?

Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan ” Dünyanın Uyanışı ” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükelyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

 

Kaynak
HWP.COM.TR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu