Güncel HaberlerOtomobil Haberleri

Avrupa’da Yılın Otomobili Hangisi Oldu? İşte Detaylar

TeknoBH Google Haberler

Avrupa’da yılın otomobili uzun zamandır merak edilenlerin başında yer alıyordu. Özellikle de bazı markalar biraz daha ön plandaydı. Peki, hangi otomobil kazandı? İşte Detaylar

Avrupa'da Yılın Otomobili Hangisi Oldu? İşte Detaylar

2019 yılında dünya genelinde başlayan koronavirüs salgını yüzünden birçok alanda büyük olumsuzluklar yaşandı. Özellikle de konferans, fuarlar ve bazı önemli yarışmalar maalesef ki ertelendi. Mesela bu duruma bir örnek de vermemiz gerekirse, Teknoloji devi Apple bile yeni iPhone modellerinin tanıtımını ertelemek zorunda kalmıştı. Ancak otomotiv dünyası bu pandemide çok etkilenmemiş gibi görünüyor.

Yaklaşık olarak 1964 yılından bu yana düzenlenen Avrupa’da yılın otomobili yarışmasının kazananı belli oldu. Söz konusu yarışta birçok rakibi olan ve bu rakiplerini elemeyi başardı. Otomotiv sektöründe bu tarz yarışların ne kadar heyecanlı ve yüksek rekabete sahip olduğunu biliyorsunuz. Bu yarışta Toyota Yaris Hybrid, elektrikli Fiat 500, Cupra ve Volkswagen ID 3 gibi araçlar da yarıştı.

Avrupa’da yılın otomobili herkesi şaşırttı

Uzun yıllar sonra tekrardan Avrupa’da yılın otomobili olarak seçilen Toyota Yaris Hybrid seçildi. 30 farklı model ile gerçekleşen bu yarışın lideri Toyota oldu. 22 farklı ülkeden gazeteci bir araya geldi ve karar vermek için durum değerlendirmesi yapıldı. Otomotiv sektörü son zamanlarda çok zorlu süreçlerden geçiyor diyebiliriz. Aynı zamanda otomobil satışlarında da bir düşüş yaşanıyor. Söz konusu durum her ne kadar kritik olarak görünüyor olsa da yavaş yavaş normale dönmeye başlıyor.

Avrupa'da Yılın Otomobili Hangisi Oldu? İşte Detaylar

Söz konusu yarışta Avrupa’nın en iyi otomobilleri yer aldı. Özellikle de hibrit araçların biraz daha ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Dünya genelinde yapılan otomobil yarışlarında genellikle Tesla tarafından kazanılıyor. Ancak bu yıl Toyota gibi şirketler ön plana çıkmaya başladı. 3 silindirli hibrit motora sahip olan Toyota Yaris 266 puan ile kazanan model oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu