Güncel Haberler

Bakan Açıkladı: COVID-19 Aşısı Ne Zaman Çıkacak?

TeknoBH Google Haberler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün basın toplantısında açıkladı. Peki COVID-19 aşısı ne zaman çıkacak? İşte tüm detaylar

fahrettin-koca-koronavirus-asisi-aciklama-yapti

Dünya genelinde 2019 yılının sonlarına doğru yayılmaya başlayan ve Mart ayında ülkemizde görülmeye başlanan koronavirüs salgını son dönemler de etkisi daha da arttırmaya başladı. Ülkemiz genelinde koronavirüs salgını için alınan önlemler ve sokağa çıkma kısıtlamaları sonrasında bir nebze de olsa düşüş gösteren vaka sayılarından sonra, son günlerde dünya ve ülkemiz genelinde ciddi artışlar göstermeye başlamış durumda. Dünya genelinde ciddi artışlara sebep olan koronavirüs salgınının son bulması için dünya genelinde çok ciddi bir aşı ve tedavi çalışmaları sürüyor.

Fahrettin Koca Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verdi

Koronavirüs salgınından korunmanın yolları şimdilik sosyal mesafe, maske ve toplu alanlarda bulunmamak olarak biliniyor. ancak koronavirüs‘ten tam olarak korunmamızın tek yolu var oda aşının bulunması. Eğer ki dünya genelinde gerçekleştirilen aşı çalışmaları sonuç verirse uzun zamandır hayatımıza engel olan bu salgından en kısa zamanda korunmuş olur ve normalleşmeye dönmüş oluruz. Fakat şuan için henüz ne dünyada ne de ülkemizde güvenilebilir ve sonuçlanmış bir aşı şuan için söz konusu değil.

koronavirus-asisi-icin-tarih-verildi

Gündeme dair bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu sözlere değindi, Rusya’daki aşının faz çalışmalarına izin verilebileceğini belirten Bakan, Türkiye’de toplam 13 tane aşı çalışmasının hala devam ettiğini ifade etti. Bu çalışmalarının sonuçlanması konusunda tarih vermekten çekinmeyen Fahrettin Koca, “ Aşı 2021 Nisan, Mayıs, Haziran gibi ortaya çıkmış olur” ifadelerini kullandı.

Siz değerli okurlarımız Koronavirüs aşısı ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu