Mobil Haberleri

Bakanlık Oppo Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

TeknoBH Google Haberler

Türkiye’de Sanayı ve Teknolojiden sorumlu Bakanlık, Oppo hakkında önmeli açıklamalar yaptı. Şirket hakkında büyük iddialar var.

oppo-yeni-bir-basari-kaydirilabilir-ekran-patenti

Çinli akıllı telefon üreticileri pazarda çok iyi satış rakamlarını yakaladıklarını söyleyebiliriz. Özellikle son yıllarda Huawei ve Xiaomi gibi markaların satış rekorları kırdığını söyleyebiliriz. Ayrıca Asya ülkelerinde üretim yapan diğer akıllı telefon markaları yine benzer başarılarla isimlerini duyurduklarını söyleyebiliriz. Ancak onların başarıları daha çok Asya’da üretim yapıp Avrupa’da satmak diyebiliriz.

Oppo tarafından yapılan açıklaması, durumu tam tersine çevirdi. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijan Zhou, Türkiye ile ilgili çok büyük planlarının olduğunu söyledi. Bu planlar;

  • Türkiye’de çok daha fazla akıllı telefon üretimi yapmak
  • İlk etapta montaj gibi bazı işlemlerin Türkiye’de yapılması
  • Gümrük vergisi ödememek için Türkiye’de üretim yapmak
  • Oppo Avrupa’da ki satış başarısını Türkiye üzerinden kurmak istiyor

Tüm bunların yapılması şirketin Türkiye’de ki büyük yatırımlar yapılmasının önünü açıyor.

Bakanlık Oppo hakkında önemli açıklamalarda bulundu

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalara göre, firma ile ilgili önemli bir değerlendirme yapıldı. Bu durumda şirketin ülkede fabrika kuracağı neredeyse kesinleşti. Bu durumda da ülke ekonomisine daha da katkı sağlayacak diyebiliriz.

oppo-a53s-ozellikleri-ve-fiyati-ortaya-cikti

Weijian Zhou ise, “Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumşu görüşmeler gerçekleştirildikten sonra yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşımı yapmayı umuyoruz. Bu vesileyle Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığına gösterdikleri çaba ve olumlu destekler için teşekkür ederiz.” diyerek sözlerine son verdi.

Bakanlık, OPPO için yaptığı açıklamalar da genellikle olumlu yorumlar yaptı. Hatta firmaya bazı ek yardımlarda bile bulunma ihtimalini bile dile getirdi. Bununla birlikte Samsung‘da Türkiye’de buna benzer bir yatırımlar yapmak istediği gündeme geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu