Güncel Haberler

Balonla uzay turizmi başlıyor!

TeknoBH Google Haberler

Uzay turizmi şirketi olan Space Perspective, balonla uzay turizmi başladığını açıkladı. İnsanlı uçuşlar için tarih ve fiyat bilgisi paylaşıldı. İşte Detaylar

balonla-uzay-turizmi-basliyor

Space Perspective isimli yeni uzay turizmi şirketi, yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi; Balonla uzay turizmi başlıyor! Yapılan bu açıklama sonrasın da herkesin merakla beklediği insanlı uçuşların tarih ve fiyat bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

Balonla uzay turizmi başlıyor!

Son yıllarda SpaceX, Amazon ve adını yeni yeni duymaya başladığımız bazı şirketler uzay turizmi ile ilgili çalışmalarını duyurmaya başladı. Bu yeni şirketlerin arasına yeni bir isim daha eklendi. Uzay turizmi sektörünün son temsilcilerinden Space Perspective‘nin insanlı uçuşlar ile ilgili projesinin detaylarını açıkladı. Perspective‘nin yaptığı açıklamada tarih ve fiyat bilgisi de vermiş olması bu anlamda bir hayli fazla iddialı olduğunu söyleyebiliriz.

balonla-uzay-turizmi-basliyor-1

Space Perspective, 2021 yılında insansız uçuşları test etmeye başlayacak ve ilk ticari uçuşlarını 2024 yılında gerçekleştirmeyi hedeflerini duyurdu. Şirket bununla birlikte uzaya balonla turist ve malzeme taşımak için yeni nesil balonlar geliştirmeye de devam ediyor.

balonla-uzay-turizmi-basliyor-2

Şirketin bahsettiği yüksekliğin tam olarak ”  uzay ” olduğu söylenemez. Ancak yine de  şirketin balonlarla ulaşmaya çalıştığı yükseklik, bu deneyimi yaşamak isteyenler için büyüleyici olduğunu söyleyebiliriz.

Uzay turizmini gerçekleştirecek olan bu balonların bilinen özelliklerinden bahsedecek olursak; aynı anda 9 kişiye ev sahipliği yapacak ve özel üretim balonun Stratosfer‘e kadar yükselebilecek olduğunu söyleyelim.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, bu uzay yolculuğu yaklaşık olarak 6 saat sürecek. Tabi bu sürenin içerisinde balonun iniş ve kalkış süresi de dahil. Bu heyecanı, bu deneyimi yaşamak isteyenler için ödemesi gereken tutar 125 bin dolar ( Yaklaşık 900 bin TL ) gibi bir ödeme yapmaları gerekiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu