Mobil Haberleri

Batarya şişmesi tehlikeli mi? İşte cevabı

TeknoBH Google Haberler

Batarya şişmesi Google Pixel 3 ve Google Pixel 4 telefonların yaşanmaya başladı. Peki batarya şişmesi tehlikeli mi? İşte Detaylar

google-pixel-4a-cikis-tarihi-netlesti-1

Google’ın Pixel serisinin bazı modellerinde pil şişmesi sorunu meydana geldiği ortaya çıktı.

Batarya şişmesi hangi telefonlarda yaşanıyor?

Google Pixel modellerini kullanan kullanıcılar tarafından paylaşılan bilgilere göre, bazı Pixel modellerinde yaşanan pil şişme sorunu nedeni ile telefonun arka panelinin açıldığını ifade ettiler. Pil şişme sorunu şimdilik Pixel 3 ve Pixel 4 akıllı telefon modellerinde ortaya çıktı. Kullanıcıların sosyal medya platformlarında paylaştıkları resimler ve yorumlara bakılırsa bu durumdan çok şikayet var.

Google Pixel Batarya Şişme Görselleri

google-pixel-batarya-sisme-1

Google Pixel Batarya Şişme Görselleri

google-pixel-batarya-sisme-2

Google Pixel Batarya Şişme Görselleri

google-pixel-batarya-sisme-3

  Bataryası şişen kullanıcılar ne yapacaklarını bilmedikleri için sorunu sosyal medya platformlarında paylaşmakta buldular. Telefonları kılıf ile kullanan kullanıcılar, pilin şiştiğini biraz geç fark ettiler.  Kullanıcılar kablosuz şarj özelliğini kullanamamaya başladıkları zaman sorunu fark etmişler. Kullanıcılar tarafından paylaşılan görsellerde oldukça şiddetli olduğunu görebiliriz hatta neredeyse cihazın arka panelini yerinden çıkartacak diyebiliriz.

  Telefonun batarya şişme sorununa neyin neden olduğu bilinmiyor ancak bu şikayetlere duyarsız kalmayan Google, bu sorunla karşılaşan kullanıcılarının hepsine değişim sözü verdiğini de ifade edelim.

  Açıkçası batarya şişme problemi kullanıcılar tarafında çok ciddi sorunlara yol açabilirdi, kullanıcıların bu durumu erken fark etmesi hayati derece önemli bir durumdu. Peki sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlardan paylaşabilirsiniz.

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu