Güncel Haberler

Beklenen açıklama geldi! Microsoft, TikTok ile ilgili açıklama yaptı

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Microsoft’tan beklenen açıklama geldi! Microsoft, sosyal medya platformu olan TikTok’u satın almak için gerekli görüşmeleri yaptıklarını açıkladı.

microsoft-tiktok-satin-alma-gorusmelerini-onayladi

Geçtiğimiz günlerde Teknoloji dünyasında bomba gibi bir iddia ortaya atılmıştı. Microsoft‘un sosyal medya platformu olan TikTok‘u satın alma iddiasına sonunda bir açıklama geldi. Son aylarda özellikle Donald Trump tarafından hedef haline gelen ve hakkında kullanıcıların kişisel bilgilerini Çin devleti ile paylaştığı iddiaları bulunan TikTok yeniden gündeme geldi. Ortaya atılan iddialara göre Microsoft, TikTok’un ABD operasyonunu satın almak için görüşmelerde bulunuyordu. Konu ile ilgili sonunda Microsoft, TikTok ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ise satın alma görüşmelerinin yapıldığı ve görüşmelerin 15 Eylül 2020 tarihine kadar sonuçlandırılması bekleniyor.

Beklenen açıklama geldi! Microsoft, TikTok ile ilgili açıklama yaptı

Teknoloji devi Microsoft’un CEO’su Satya Nadella ve ABD Başkanı Donald Trump arasında ki görüşmelerin hemen arkasıdan Microsoft’tan bir açıklama geldi. Sosyal medya platformu olan TikTok’un Amerikalı vatandaşlarının kullanıcı verilerinin hepsinin ABD’ye aktarılması ve ABD’de kalmasını sağlayacağını açıkladı.

Microsoft tarafından açıklamalara şu sözlere yer verildi; ” Microsoft, Başkan Donald Trump’ın endişelerini gidermenin önemini tam olarak anlıyor. Microsoft olarak TikTok’u satın almaya ve ABD Hazinesi de dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devleti’ne uygun ekonomik faydalar sağlamaya kararlıdır” ifadelerine yer verdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu