Güncel Haberler

Beklenilen özellik sonunda YouTube’a geldi!

Dünya genelinde geniş kitleye sahip olan YouTube'a beklenilen özellik sonunda geldi!

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en aktif olarak kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan YouTube’a beklenilen özellik sonunda geldi! İşte Detaylar

beklenilen-ozellık-youtube-geldi

Koronavirüs salgını döneminde normal kullanımdan çok daha fazla kullanıma ulaşan YouTube  bu durumu avantaja çevirdi, kullanıcıların bir süredir beklediği özelliği yayınladı.Aktif olarak kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan YouTube‘da popüler video içeriği paylaşanlara YouTuber deniliyor ve bu kişiler pandemi sürecinde evde kalmak zorunda olan kişiler için içerik paylaşımlarına devam ediyorlar. Video izleyen kullanıcılar da videonun hangi bölümünde ne olduğunu bilmek istiyor.

Beklenilen özellik sonunda YouTube’a geldi!

YouTube‘da uzun içerikli videolar izlerken çoğu kullanıcı sıkılabiliyor ve bu durumda kullanıcılar videoları ileriye sararak içeriğin de neler olduğunu öğrenebiliyorlar.Bu olayın farkında olan YouTube ise bununla ilgili yeni bir özellik geliştirmeye başladı.Söz konusu olan platformdaki videoları bölümlere ayırma dönemi başlıyor. YouTube’da içerik izleyen kullanıcıların en çok beklediği özellikler yakında kullanıma sunulacak. Sosyal medya platformu olan YouTube’da gelecek olan yeni özellik de videolar artık bölümlere ayrılarak izleyicilere sunulacak.Yeni paylaşılan içerikler de en az üç zaman çizelgesi verilecek ve her biri en az on saniye sürecek.Bu en az üç zaman çizelgesi kısmında ise verilen konu başlıkları yer alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu