Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Bill Gates Hangi Kripto Parayı Seçti? İşte Cevabı

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Bill Gates kripto paralardan öyle birini seçti ki Bitcoin’i adeta umursamadı! İşte Detaylar

Bill Gates Hangi Kripto Parayı Seçti? İşte Cevabı

Son günlerin en çok konuşulan konulardan biri olan kripto paralar hala gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Aklınıza gelebilecek bütün insanlar bu konu ile ilgili yorumlar veya eleştiriler yaptı. Hatta özellikle de Elon Musk bir dönem piyasayı alt üst etmeyi başardı. Kripto paraların işlem başına ne kadar yüksek maliyet olduğu bilindiği halde ünlü girişimciler destek vermeye gene de devam ediyor.

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Bill Gates her zaman ki gibi bu konularda biraz daha dikkatli davranıyor. Ona göre bu paraları üretmek büyük bir çevre problemlerine yol olabilir. Yaptığı açıklamalar da Bitcoin işlem başına diğer para üretme yöntemlerine göre çok daha fazla elektrik harcandığı açıklandı.

Bill Gates, kripto paralardan Ethereum’u seçti!

Bildiğiniz üzere Bill Gates, hem çevre hem de sağlık alanında yoğun çalışmalar sürdürüyor. Kurduğu dernek sayesinde birçok insana yardım etmeyi planlayan Microsoft‘un kurucusu yine bir ikilim krizi ile karşı karşıya gelme ihtimalinden bahsetti. Bill Gates’e göre çevreye zararı olmayan bir alternatif kripto para tercih edilmeli.

Bill Gates Hangi Kripto Parayı Seçti? İşte Cevabı

Bu alanda ise Ethereum onun bahsettiği özellikleri bire bir karşılıyor diyebiliriz. Bu para birimi yeşil elektrik kullanılmasına teşvik ediyor. Aynı zamanda bir diğer para birimlerine oranla çok daha düşük elektrik tüketimine ihtiyacı var. Ancak para akışı sağlanırken ne yazık ki büyük bir kesintiye neden oluyor. Ayrıca Bill Gates tarafından alternatif sanal para birimi olarak seçilen Ethereum’u Twitter’în CEO’su Jack Dorsey tarafından da desteklendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu