Güncel Haberler

Bill Gates’in Aşı çalışmalarına yaptığı bağış dudak uçuklattı!

TeknoBH Google Haberler

Microsoft kurucusu olan Bill Gates, dünya genelinde ki Koronavirüs salgınının aşı çalışmaları için 750 Milyon dolar bağış yaptı. Detaylar haberimizde

bill-gates-750-milyon-bagis-yapti

Dünya genelinde 7 Milyon’u aşkın vefaat eden insanlar için birçok Sağlık kuruluşları aşı çalışmalarına devam ederken ancak henüz aşıyı bulabilmiş değiller. Bu salgın sürecinde bir çok iş adamı, sanatçıdan maddi destek gören araştırma gruplarıda mevcut. Yakın bir zamanda bu virüsten kurtulacağımız kesin olsa da henüz aşı çalışmalarının olumlu yönde net bir bilgi yok. Lakin bilim çalışmalarına yapılan yardımlar devam ediyor.

Bill Gates’in Aşı çalışmalarına yaptığı bağış dudak uçuklattı!

Bill ve Melinda Gates Vakfı, COVID-19 salgınının aşı çalışmaları için Oxford Üniversitesine tam olarak 750 Milyon dolar bağış yaptı.Yapılan bu bağış aşı çalışmalarına devam eden ve ilaç firması olan AstraZeneca ile anlaşması olduğu söyleniyor. Bill Gates‘in yapmış olduğu bağıştan elde edilen AZD1222 adlı aşıdan 300 milyon doz bu yıl sonuna kadar dağıtıma çıkacağı düşünülüyor.

bill-gates-750-milyon-bagis-yapti2

Bill Gates‘in yaptığı açıklamada ise, önemli olan para değil zaman olduğunu söylüyor ve aynı anda 7 farklı aşı geliştirildiğini ve en azından 1 tanesinin işe yarayacağın düşünüyorlar. AZD1222’ni ne kadar başarılı olacağını ise en erken Ağustos ayında öğreneceğiz.

 

Kaynak

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu