Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Binance Türkiye Kullanıcıları Dikkat! Dolandırılmayın

TeknoBH Google Haberler

Binance Türkiye kullanıcıları dikkat edin! Gün geçmiyor ki yeni kripto para dolandırıcılığıyla karşılaşmayalım. Dolandırıcıların yeni hedefi Binance!

Binance Türkiye Kullanıcıları Dikkat! Dolandırılmayın

Binance hem dünyada, hem de ülkemizde en çok kullanılan kripto para platformlarının başında geliyor. Kısa bir süre öncesine kadar Türkiye’deki yatırımcılar ağırlıklı olarak yeni borsalar üzerinde işlem yapıyorlardı. Ancak Thodex vurgunundan sonra yerli borsalara olan ilgi ister istemez azaldı. Thodex vurgununa ilişkin detaylar netleşmeden bu sefer VeBitcoin vurgunu gündeme gelmişti.

Bu tarz vurgunlar arka arkaya geldikten sonra yerli yatırımcıların hepsi dünyanın en büyük hacme sahip kripto para borsası Binance’a geçmekte buldular. Peki Binance bahsedildiği kadar güvenli mi?

Binance Türkiye kullanıcıları dikkat edin! Yeni dolandırıcılık yöntemi çıktı

Binance Türkiye Kullanıcıları Dikkat! Dolandırılmayın

Türkiye’de son kripto para vurgunu olarak Binance‘in ismi ile yapıldı. Bir grup dolandırıcı Twitter’da açtıkları Binance Destek hesabı ile tam olarak 8.66 BTC çalmayı başardı. Üstelik bu grup yaklaşık olarak değeri 4.2 milyon TL olan BTC’yi yalnızca 11 kişiden aldı.

@BinanceTrDestek ismi ile açılan hesap şikayetler sonrasında Twitter tarafından kapatıldı. Ancak dolandırıcılık bu sefer de başka bir hesap adı ile dolandırmaya başladı. Dolandırıcılar yatırımcılara BTC miktarını 5’e katlama sözü vererek kısa süre içerisinde hesaplarına 8.66 BTC transferi gerçekleştirdiler.

Söz konusu haberimiz, asla yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu