Güncel Haberler

BioNTech CEO’su Uğur Şahin Önemli Açıklamalar Yaptı

TeknoBH Google Haberler

BioNTech CEO’su Uğur Şahin kısa bir süre önce çok önemli açıklamalar da bulundu. Yapılan açıklamalar birçok kişiyi tedirgin edecektir. İşte Detaylar

BioNTech CEO'su Uğur Şahin Önemli Açıklamalar Yaptı

Dünya genelinde yaklaşık olarak 115 milyon kişi koronavirüse yakalandı. Aynı zamanda 5,2 milyon kişiye yakında hayatını kaybetti. Aslında tüm bu olanlar virüsü çok hafife aldığımı gösteriyor. Yani her geçen gün vakaların artması hem de ölüm sayılarının yükselmesi bunun en büyük göstergesi diyebiliriz.

Her geçen gün vakaların artması ve ölüm sayılarının artması sonrasında koronavirüs aşılarının kesinlikle olunması gerektiğini gösteriyor. Yani aşılar yapılmaz ise vatandaşları çok daha kötü bir tablo bekliyor diyebiliriz. Tabi aşıların yapıldığı süreçler ve aynı zamanda mutasyona uğramış virüs ise şuan ki insanların en büyük endişelerinden birisi durumuna geldi. Hal böyle olunca BioNTech CEO’su Uğur Şahin de bu konu ile ilgili bazı önemli açıklamalar da bulundu.

BioNTech CEO’su Uğur Şahin’den önemli açıklamalar

Bildiğiniz üzere BioNTech şirketi bu virüs ile yapılan mücadele de en kesin sonuçları ortaya koyan şirket. Özellikle de Avrupa Birliği tarafından bu aşılara patent verilmesi işin en önemli kısmı. Dünya genelinde etki oranı yaklaşık olarak yüzde 90 civarında. Şuan dünyanın durumunu düşündüğümüz zaman bu oranın çok çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

BioNTech CEO'su Uğur Şahin Önemli Açıklamalar Yaptı

Diğer yandan aşıların etkisi ile birlikte bazı endişeler de mevcut. BioNTech CEO’su Uğur Şahin, “İlk endişemiz İngiltere’de ortaya çıkan ve daha hızla yayılan yeni tür gibi virüsün mutasyona uğraması. Bu gerçek bir endişe” ifadelerine yer verdi. Aslında yapılan bu açıklama da bile durumun çok kritik olduğunu gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu