Güncel Haberler

Bip Kullanıcı Sayısı Milyonlara Ulaştı

TeknoBH Google Haberler

Turkcell’in bünyesinde hizmet veren BİP mesajlaşma uygulaması Avrupa’ya açıldı. Türkiye’de popüler olan BİP, kullanıcı sayısı milyonlara ulaştığı açıklandı. İşte Detaylar

Bip Kullanıcı Sayısı Milyonlara Ulaştı

WhatsApp gizlilik politikasını değiştireceğini duyurduktan sonra dünya genelinde büyük bir tepkiyle karşılaştı. Bu açıklama sonrasında Telegram ve Signal dünya genelinde geniş bir kullanıcı sayısına ulaştı. Turkcell tarafından geliştirilen ve tüm operatörlerin kullanabildiği BİP mesajlaşma uygulaması da bu süreçte hem ülkemizde hem de Avrupa ülkelerinde en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Turkcell’in mühendisleri tarafından geliştirilen Türkiye’nin yerli iletişim platformu BİP’e yoğun ilgi uluslararasında da artmaya devam ediyor.

Avrupa ve Türkiye’de en çok indirilen uygulama BİP oldu

Toplamda 65 milyondan fazla indirilen BİP‘in yurtdışında ki yeni kullanıcı sayısı ise 8 milyona yaklaştı. Son günlerde WhatsApp’ın gizlilik politikasında değişikliğe gitmesi, kullanıcı tarafından alternatif uygulamalar arayışına girmesine sebep oldu. BİP tüm dünya çapında uygulamala marketlerinde “Ücretsiz En Popüler” ve “Trend Olanlar” kategorisinde hızla en üst sıralarda kendisine yer bulmayı başardı.

BİP, aralarında Bahreyn, Bangladeş, Katar, Pakistan, Suudi Arabistan ve Umman‘ın bulunduğu ülkelerde Play Store’da en çok tercih edilen uygulama olarak sıranın en üstünde yer buldu.

Bip Kullanıcı Sayısı Milyonlara Ulaştı

Apple AppStore ve Huawei AppGallery gibi en çok tercih edilen uygulamalar arasında en üst sıralar da yer alan BİP, kullanıcılar tarafından olumlu dönüşler alıyor. Ayrıca kullanıcı sayısı hızla artan BİP, 10 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü görüşme dışında kaybolan mesajlar, Acil Durum Butonu, 106 dilde anlık tercüme, 1000 kişiye kadar grup mesajlaşma ve kişiselleştirilmiş menü gibi rakiplerinden farklılaşan birçok özelliğe sahip.

Ayrıca BİP uygulamasını sizlerde telefonunuzda kullanmak istiyorsanız, iOS kullanıcılar için buradan, Android kullanıcılar için buradan BİP uygulamasını indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu