Güncel Haberler

Bitcoin Yılların Rekorunu Kırdı!

TeknoBH Google Haberler

Bitcoin, 2021 yılına büyük bir yükseliş ile başladı. Elektronik para birimi Bitcoin yılların rekorunu kırdı. İşte Detaylar

Bitcoin Yılların Rekorunu Kırdı!

Elektronik para birimi Bitcoin‘in geleceğin genel geçer para birimi olarak kabul görmesi bekleniyordu. Tabi durum böyle olunca Bitcoin’deki yükselişte durmak bilmedi. Bugün Bitcoin, yeni bir rekor kırarak tam 33.000 dolar’a ulaştı. Altın bazında ise an itibariyle 1 Bitcoin 480 gram yani 17 ons altına eşit diyebiliriz.

Bitcoin’in bu yükselişe diğer elektronik para birimlerini de etkilemiş durumda. Ethereum ise güne rekor ile başlayıp 1000 doları geride bırakmayı başardı.

Bitcoin, altından daha değerli duruma geldi

Geçtiğimiz yıl Bitcoin neredeyse 141 gram altının değerine sahipti. Bitcoin geçtiğimiz yıl 7500 dolar seviyesinde başlamış olup yüzde 310 civarı bir artışla 30.000 dolar seviyesi ile kapattı. Tüm bu yatırım araçlarından daha fazla kazandıran Bitcoin, yatırımcısının yüzünü daha uzun güldürecek gibi görünüyor.

Bitcoin Yılların Rekorunu Kırdı!

Bloomberg Intelligence’ın Analisti Mike McGlone, geçtiğimiz yılın son günlerinde Bitcoin’in, teknoloji meraklıları ve spekülatörler haricinde küresel portföy yatırımcıları tarafından da ilgi görmeye başlayacağını açıklamıştı. Görünüşe göre küresel çapta büyük oyuncuların da oyuna dahil olması ile Bitcoin’de büyük bir sıçrama yaşandı.

Bitcoin’e yatırım yapanlar ise, merkez bankaları para arzını artırırken enflasyon sabit kalmış olsa bile elektronik para birimlerinin mevduatı sorduğunu ve hatta çoğunlukla diğer yatırım araçlarından daha fazla getiri bıraktığını ifade ediyor.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu