Mobil Haberleri

BlackBerry Efsanesi Geri Dönüyor

TeknoBH Google Haberler

BlackBerry efsanesi uzun bir aradan sonra 5G bağlantı teknolojisi ile geri dönüyor. İşte merak edilen tüm detaylar

BlackBerry Efsanesi Geri Dönüyor

Telefon sektörünün mazisine baktığımız zaman bir zamanların en çok konuşulan ve dikkat çeken markalarından biri BlackBerry‘di. Zira bu cihazlar, dokunmatik ekran moda olmadan önce en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyordu.

BlackBerry markasının ürettiği telefonlar bir zamanların en pahalı telefon üreticilerinden biriydi diyebiliriz. Bu telefonları satın almak isteyen kişilerin normal bir gelire sahip olması çok zordu. Ancak daha sonra ki süreçlerde marka gelişen ve değişen teknolojik gelişmelere ayak uyduramadı ve çağın gerisinde kaldı. Dokunmatik çağa ayak uydurmaya çalışsa da BlackBerry, maalesef ki bu alanda başarılı olamadı.

BlackBerry efsanesi 5G teknoloji ile geri dönüyor

Konu ile ilgili olarak yeni haberler, markanın bir kez daha sektöre geri dönmeye çalıştığını ortaya koymuş durumda. Bildiğimiz üzere ABD merkezli Onward Mobility isimli firma, 2021 yılında 5G destekli BlackBerry telefonlarının yolda olduğunu duyurmuştu. Yapılan bu duyurunun ardından detaylara daha fazla hakim olabileceğimiz bir başka açıklama daha yapıldı. Açıklamalara göre 2021 yılında piyasaya sürülecek olan BlackBerry modeli, klasik tasarıma sahip olarak pazara sunulacak.

BlackBerry Efsanesi Geri Dönüyor

Hatırlarsanız Nokia’nın daha önce bu tarz girişimleri olmuştu. Efsane telefonlarını yenileyerek satışa sunan marka, beklediği ilgi ile karşılaşamadı. Dokunmatik ve daha farklı tasarımlara sahip olan modellerin bu döneminde, bu tarz bir tasarımın beklenen ilgi ile karşılaşmayacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu