Güncel Haberler

BluTV’nin Sistemi Çöktü

BluTV haftasonu ücretsiz olarak hizmet vereceğini açıklamasının ardından sistemi çöktü

TeknoBH Google Haberler

blutv-tum-iceriklerini-hafta-sonu-ucretsiz-yayinlayacak

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberde BluTV ve TV+ dijital platformlarının haftasonu boyunca ücretsiz bir şekilde hizmet vereceğini açıklamıştık. Bu akşam 21:00’da başlayan ve Türkiye genelinde geçerli olan karantina süresince her iki platform da ücretsiz hizmet vereceğini açıklamıştı. Ancak ücretsiz hizmet başlayalı 1 saat olmadan BluTV’nin sunucuları yoğun ilgiye dayanamadı ve çöktü.

BluTV’nin sistemi bir süre hizmet veremiyor

BluTV‘nin ilgili sayfasına giren aboneler ” Üzgünüz, şu an hizmet veremiyoruz” uyarısı ile karşı karşıya kaldı. BluTV içeriklerini 4 Aralık Cuma akşamı 21:00 ve 6 Aralık Pazar akşamı 23:59 saatleri arasında ücretsiz olarak erişime açacağını duyurmuştu. Bu işlemler için özel bir sayfaya girip ücretsiz bir kod alınması gerekiyordu. Alınan ücretsiz kodların üretildiği sayfa yoğun talep sonrasında hizmet dışı kaldı.

blutv-sistemi-coktu

Yaşanan bu sistem sorunun ne zaman düzeleceği şimdilik bilinmiyor. Yaşanan bu problemin aşırı trafiği kaldıramayan bir altyapının olduğu düşünülüyor. Sizlerde BluTV’yi ücretsiz olarak kullanmak istiyorsanız ilerleyen saatlerde BluTV’nin resmi internet sitesinden yeni bir kod almayı deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu