Otomobil Haberleri

BMW X1 Plug-in Hibrit 2020 Modeli Görüntülendi

Almanya merkezli otomobil üreticisi BMW'nin yeni modeli X1 Plug-in Hibrit kamuflajlı görüntüleriyle ortaya çıktı.

TeknoBH Google Haberler

bmw-x1-plugin-hibrit-2020-modeli-goruntulendi

BMW, yeni X1‘in üçüncü nesli üzerine çalışmalarına devam ediyor. Güney Avrupa’da görüntülenen prototip üzerindeki “hibrit test aracı” yazısı ile hibrit bir BMW X1 ile karşılaşacağımız belli oldu. Benzinli ve dizel motorların yanında sunulacak hibrit modelin, plug-in hibrit olduğu ise sol ön çamurlukta ki şarj kapağından anlamak mümkün.

BMW X1 Plug-in Hibrit 2020 Modelinin Tasarım Detayları

Önceki modeller ile kıyasladığımız zaman daha büyük böbreklerin olduğu kamuflaj altından dahi anlaşılıyor. Tabi 4 Serisi‘ndeki gibi radikal bir böbrek tasarımı görmeyeceğiz.

bmw-x1-plugin-hibrit-2020-modeli-goruntulendi

bmw-x1-plugin-hibrit-2020-modeli-goruntulendi-1

bmw-x1-plugin-hibrit-2020-modeli-goruntulendi-2

bmw-x1-plugin-hibrit-2020-modeli-goruntulendi-3

bmw-x1-plugin-hibrit-2020-modeli-goruntulendi-4

bmw-x1-plugin-hibrit-2020-modeli-goruntulendi-5

  Ön ve arka farlarda ki kamuflaj, onların henüz son şekillerini almadıklarına bir işaret. Bu yüzden yorum yapmak pek de mümkün değil. Yeni nesil X1’lerin 2022 sonlarında piyasaya çıkması beklendiğinden, aracın tam şeklini bulması için yeterli zamanı olduğunu söyleyebiliriz.

  U11 kod adına sahip olan 2023 BMW X1, markanın MPV modeli 2 Serisi Active Tourer ile aynı önden çeker uyumlu platformu kullanacak. Bahsi geçen otomobilin tamamen elektrikli bir versiyonu olan ve X1i olarak adlandırılması beklenen bir araç da bekleniyor. iX1’in 60 ve 90 kWh bataryalı versiyonlara sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca iX3 yalnızca arkadan çekişli olarak sunulurken, iX1’in dört çeker opsiyonu sunması da bekleniyor.

  Aracın iç mekanına dair görseller henüz yayınlanmadı. Fakat araç bazı kaynaklara göre kavisli bir dijital gösterge paneli, ergonomik ve çevre dostu malzemeler ile oldukça sade bir konsol barındıracak.

  Ayrıca BMW’nin yeni nesil elektrikli iX modeli de tanıtıldı. Dilerseniz ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

  Kaynak
  hwp.com.tr

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu