Otomobil Haberleri

BMW X8, İlk Kez Kameralarda Görüntülendi!

BMW'nin son zamanlarda X7'yi yenileme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ancak bu prototipin X7'den biraz farklı olması, bir süredir ortalıkta dedikoduları gezen X8'i hatırlattı.

TeknoBH Google Haberler

Alman otomobil markası BMW, sevenlerini şaşırtmaya devam ediyor. İşte BMW X8, ilk kez kameralarda görüntülendi! Detaylar haberimizde

bmw-x8-ilk-kez-kameralarda-goruntulendi (1)

Söz konusu prototipin arka kısmını incelediğimiz zaman, BMW‘nin yine bir şaşırtıcı tasarımla karşımıza çıkma ihtimali söz konusu diyebiliriz. Bazı kaynaklara göre X8, yalnızca eğimli tavana sahip bir X7 olmayacak. Karşımıza, BMW’den beklenen farklı bir SUV olarak çıkacağı söylentileri mevcut.

BMW X8, İlk Kez Kameralarda Görüntülendi!

BMW X8 Görüntüleri

bmw-x8-ilk-kez-kameralarda-goruntulendi-1

BMW X8 Görüntüleri

bmw-x8-ilk-kez-kameralarda-goruntulendi-2

BMW X8 Görüntüleri

bmw-x8-ilk-kez-kameralarda-goruntulendi-3

 

BMW X8 Görüntüleri

bmw-x8-ilk-kez-kameralarda-goruntulendi-4

  Yeni aracın omuz çizgisini incelediğimiz zaman aracın bir X4 veya X6′dan çok X2 gibi görünüyor. X8‘in bir coupe SUV gibi eğimli bir bagaj kapağı yerine daha dik bir bagaj kapağı görünüyor. Ön kısma baktığımız zaman ise, prototipin yanında ki X7‘yi göz önünde bulundurursak, X7’den farklı bir ön yüzle karşılaşmamız olası bir durum.

  Ortalıkta gezen ilk dedikodulara göre X8 M45e plug-in hibrit modelinde, BMW X5 xDrive45e modelinde yer alan 388 beygir güç ve 600 Nm torka sahip motor kullanılacak. Ancak X8 M45e‘nin biraz daha uysal bir model olacağını da unutmamak gerekiyor. Daha çekici bir model olması için X8 M adının kullanılacağı düşünülüyor. Bu model için M5 veya yeni M3 Competition‘da yer alan arkadan itişe meyilli bir dört çeker sistemin yer aldığı, 750 beygirlik motorun kullanılacağı söylentileri mevcut.

  Dikkat çeken tasarımı ile BMW X8 ne zaman tanıtılacak?

  BMW X8’in 2021 yılı içinde tanıtılacağı söylenirken, 2022 yılında ise satışa çıkacağı düşünülüyor.

  Peki sizler BMW’nin yeni tasarımı ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Tasarımı farklı bir modele benziyor mu? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Kaynak
  hwp.com.tr

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu