Güncel Haberler

Bomba bir iddia geldi! Huawei, akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan Huawei, uzun zamandır ABD hükümetinin yaptırımlarıyla karşı karşıya kalıyor.

TeknoBH Google Haberler

Önemli analistlerden biri olan Ming-Chi Kuo tarafından bomba bir iddia geldi! Analist’in raporlarına göre Huawei, akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?

huawei-unseen-beta-testinde-ortaya-cikti

Bu yaptırımlar sonucunda bomba bir iddia geldi! Tecrübeli Analist Ming-Chi Kuo, Huawei ile ilgili son hazırladığı raporlara göre 15 Eylül tarihinden itibaren Huawei oldukça zor bir durumda kalacak. Analist’in sonuçlarına göre akıllı telefon kullanıcıların aklına şu soru geldi. Huawei, akıllı telefon pazarından çekiliyor mu? Sorunun cevabını hep birlikte öğrenelim.

Bomba bir iddia geldi! Huawei, akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, uzun süredir ABD hükümetinin yaptırımlarıyla başa çıkmaya çalışıyor. Şirket, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin aldığı ambargo kararından sonra özellikle de akıllı telefon pazarında sarsılmaya başladı. Hatta geçtiğimiz günlerde şirket tarafından yapılan açıklamalara göre, şirket artık Kirin işlemcileri üretemeyeceğini açıklamıştı.

Yaptığı analistler sayesinde güvenirlik kazanan Analist Ming-Chi Kuo, bugün hazırladığı bir raporda Çinli teknoloji üreticisi Huawei ile ilgili şaşırtıcı bir açıklamalarda bulundu. Çinli üretici için iki farklı senaryo üzerinde duran deneyimli analist, Huawei’nin akıllı telefon sektöründe ki yerinin zora girdiğini söylüyor. Hatta Kuo’nun beklentilerine göre şirket, akıllı telefon sektöründen çekilmek zorunda bile kalabilir.

huawei-akilli-telefon-pazarinden-cekiliyormu

Analist Kuo‘nun açıkladığı raporda neden 15 Eylül tarihini açıkca vurgu yaptığını açıklamak gerekiyor. ABD yönetimi, kısa bir süre önce Huawei’nin iş birliği yaptığı diğer üreticileri de yasak listesine ekledi. Bu durum, Huawei‘nin parça tedarik ettiği şirketlerle iş yapamamalarına yol açtı. Durum böyle olunca Huawei, başta MediaTek olmak üzere önemli tedarikçilerle yol ayrımına girmek zorunda kaldı. Ancak MediaTek, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile Huawei’ye parça satabilmek için ABD yönetimine lisans başvurusunda bulunduğu açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu