Oyun Haberleri

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar Listesinde Neler Var? (3-9 Mayıs)

TeknoBH Google Haberler

Bu hafta çıkacak oyunlar listesinde oyuncuları dört farklı önemli oyun bekliyor. Peki, bu hafta yani 3-9 Mayıs tarihleri arasında hangi oyunlar çıkacak? İşte detaylar

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar Listesinde Neler Var? (3-9 Mayıs)

Bu hafta çıkacak oyunların listesi

  1. Sayri: The Beginning: 4 Mayıs (PC)
  2. The Colonists: 4 Mayıs (PS4, Xbox One, Switch)
  3. Skate Cirt: 6 Mayıs (PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, Switch,PC)
  4. Resident Evil Village: 7 Mayıs (PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, PC)

1.Sayri: The Beginning: (PC) 4 Mayıs

Sayri: The Beginning, Wholesome Games Direct 2020 imzalı heyecan verici bir oyun daha karşımıza çıktı. Söz konusu oyunda evinden kaçan ilginç ve bilmediği bir gezegene düşerek orada mahsur kalan sevimli Ayris rolünü oynuyoruz.

Yapımcılar tarafından bu oyun “sıcak bir kucaklaşmanın oyun karşılığı” olarak tanımlıyor. Bununla birlikte canlı renklerle dolu masalsı bir yapım olacağı oyunun yayınlanan görüntülerinde göze çarpıyor. Karakterimiz bu güzel gezegeni kolay bir şekilde benimsiyor ve evi olarak adlandırıyor. Söz konusu yolculuk hiç beklenilen kadar kolay olmuyor. Oyun içerisinde karşınıza birçok zorluk çıkıyor ve sırları keşfetmeye çalışıyorsunuz. Tabi bu sırada yeni yetenekler edinip telekinetik güçler kazanıyorsunuz.

2.The Colonists: 4 Mayıs (PS4, Xbox One, Switch)

The Colonists, The Settlers ve Anno gibi klasik oyunlardan esinlenilmiş keyifli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu oyun içerisinde ki amacımız yeni bir yerleşim birimi kurmak. Oyun içerisinde oluşan haritalarda yerleşkeler kurmaya çalışıyoruz. Üstelik diğer oyuncuların kurmuş olduğu yerleşim yerleşkelerini de görebiliyoruz.

3.Skate City (PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One, Switch, PC)

Mobil oyun sektöründe ünlenen kaykay oyunu geleneksel platformlarımızda da karşımıza çıkıyor. Oyun ilk olarak 2019 yılında Apple Arcade’e özel olarak yayımlanmıştı. Tony Hawk oyunlarından esinlendiği açık olan yapım simülasyon ile arcade arası bir oynanışa sahip. Aynı zamanda oyunun dokunmatik ekranda sunduğu inanılmaz iyi oynanış da taktir toplamıştı.

4.Resident Evil Village: 7 Mayıs (PS5, Xbox One Series X/S, PS4, Xbox One,PC)

Bu hafta çıkacak oyunlar listemizin sonunda ise Resident Evil Village yer alıyor. Hayatta kalma ve korku türünün en iyi yapımlarından biri olan Resident Evil 8. oyunu ile bu hafta oyuncuların karşısına çıkıyor. Ethan Winters eşi ile huzuru yeniden ararken REsident Evil’in efsane kahramanı Chris Redfield ile karşılaşıyorlar. Bunun sonucunda ise kahramanımız kendisini Avrupa’da hiç bilmediği bir köyde buluyor.

Bu hafta çıkacak oyunlar listemiz bu kadar, sizlerin bu oyun listesi içerisinde beğendiniz bir yapım varmı, var ise aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu