Güncel Haberler

Bu sefer başardın güncellemeyi WhatsApp!

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp önemli değişiklikler getireceği yeni güncelleme üzerinde çalışıyor. İşte o özellikler;

WhatsApp-icin-alarm-verildi

Dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, sohbet bölümüne yeni güncelleme getirmek için kolları sıvadı. Whatsapp kullanıcıları, bu güncelleme ile gelecek olan özellikleri neredeyse uzun zamandır bekliyorlardı.

Bu sefer başardın güncellemeyi WhatsApp!

Dünya genelinde 2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp, platformun sohbet kısmına yeni önemli güncellemeler yapmak için kolları sıvadı.WhatsApp’ın bu defa platforma entegre etmeye hazırlandığı yeni özellikler, kullanıcılar tarafında gerçekten dikkat çekecek gibi görünüyor.

WhatsApp, GIF’leri animasyon formatında çıkartmaları destekleyecek. 2019 yılında hayatımıza giren ve sadece resim formatında olan çıkartmalar bu özellikler ile tıklamanıza gerek kalmadan hareket edebilecek.

Beta sürümünde görülen bu özelliğin önümüzde ki günlerde iOS hem de Android sürümüne gelmesi bekleniyor. WhatsApp bu sefer başardın güncellemeyi diyebiliriz.

WhatsApp-icin-Guncelleme-yolda

Sosyal Medya platformların devi olan Facebook‘un bünyesinde bulunan ve dijital dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp‘a önümüzde ki dönemde gelecek olan diğer özelliklerden bahsedelim;

Yok olan mesajlar; bu özellik sayesinde Snapchat’te olduğu gibi okunan mesajlar kullanıcı tarafından ayarlanan zamana göre silinebilecek.

Çoklu cihaz dönemi; bu özellik ile adından da anladığımız üzere WhatsApp iki farklı cihazdan aynı anda kullanabilecek. Bu özellik en büyük rakibi olan Telegram’da uzun zamandır kullanılıyor.

Süresi dolan mesajlar; bu özellik kapsamında kullanıcılar gönderdikleri mesajların otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek. Bu anlamda 1 gün 1 hafta veya 1 ay gibi opsiyonlar arasında seçim yapma imkanı sunacak.

Mesaj arama özelliği; mesaj arama özelliğini geliştirecek. Örnek; kullanıcılar, zaman aralığına göre mesaj arama işlemleri yapabilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu