Donanım Haberleri

Bu Yılın En Çok Satan Akıllı Saatleri Belli Oldu

TeknoBH Google Haberler

Bu yılın en çok satan akıllı saatleri kesinleşti. Bu yıl hangi marka ne kadar akıllı saat sattı? 2020 yılının tüm verileri ve ayrıntıları haberimizde

Bu Yılın En Çok Satan Akıllı Saatleri Belli Oldu

2020 yılının sonlarına doğru paylaşılan verilere göre bu yıl akıllı saat satışlarında önemli bir yükseliş yaşandı. Yüzde 6’lık bir artış ile karşımıza çıkan akıllı saat sevkiyatlarında Çin önemli bir rakip haline gelirken Apple’da başarısını katlıyor. Paylaşılan verilere göre bu yılın en çok satan akıllı saat markaları belli oldu.

Bu yılın en çok satan akıllı saatleri kesinleşti

Counterpoint Research tarafından paylaşılan verilere göre geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6’lık bir artış yalandı. Apple Watch ile liderliği tazeleyen Apple, geçtiğimiz yıl yüzde 26 olan pazar payını yüzde 28’e çıkarmayı başardı. Uygun fiyatlı bir alternatif olarak Apple Watch SE ile bu yıl karşımıza çıkmıştı. Önümüzde ki dönemlerde bunların rakamlara yansıması mümkün.

Bu Yılın En Çok Satan Akıllı Saatleri Belli Oldu

Paylaşılan verilere göre en çok satan akıllı saat markası Huawei oldu. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde yüzde 10 olan sevikay payı bu yıl yüzde 15’e çıkartmayı başaran Huawei‘de çocuklara yönelik modellerinin beklenenden daha fazla talep görmesiyle pazar payını arttırmayı başardı.

Samsung ise Galaxy Watch 3 ile birlikte pazarda önemli bir rakip haline gelmeyi başardı ve yüzde 8’lik pazar payını yüzde 10’a çıkartmayı başardı.

Bu Yılın En Çok Satan Akıllı Saatleri Belli Oldu

Bölgelere göre bir değerlendirme yapıldığında ise Çin, yedi çeyrekten sonra sevkiyatlarda Kuzey Amerika’yı geçerek pazar lideri olmayı başarıyor. Apple Watch Series 4’ün piyasaya sürülmesiyle önemli bir büyüme gösteren Kuzey Amerika pazarı, 2018’in sonlarından bu yana hakimiyetini devam ettiriyordu.

Çin ise 2020’nin 3.çeyreğinde öne geçmeyi başardı. Çocuk akıllı saat modelleri sayesinde payının yüzde 70’i geçtiği düşünüldüğü zaman önemli bir pazar olarak değerlendirmek mümkün.

Bu Yılın En Çok Satan Akıllı Saatleri Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu