Apple Haberleri

Bütçe Dostu iPhone İçin Gerim Sayım Başladı

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple’ın bütçe dostu yeni iPhone SE ve AirPods Pro modellerini tanıtacağı tarih için geri sayım başladı. İşte Detaylar

Bütçe Dostu iPhone İçin Gerim Sayım Başladı

ABD merkezli Teknoloji devi Apple, 2020 yılında koronavirüs salgının baş göstermesinden dolayı yeniliklerini tanıtmayı ileri bir tarihe almıştı. Apple, bu yıl hızlı hareket edip arada ki farkı kapatmak isteyecek gibi görünüyor. Bütçe dostu yeni iPhone SE ve yeni AirPods Pro modelleri de bu kapsamda karşımıza çıkabilir.

Uygun fiyatlı iPhone SE ve AirPods Pro modeli geliyor

Bloomberg’den Mark Gurman, yeni iPhone SE ve AirPods modellerinin Nisan ayı içerisinde tanıtılacağı iddia ediliyor. Apple’ın yeni uygun fiyatlı modeli iPhone SE’nin iki farklı modeli olabilir. Bu modeller 5,5 inç ya da 6,1 inç ekran boyutu sahip olacağı iddia ediliyor. 6,1 inçlik modelin ise iPhone SE Plus olarak adlandırılması bekleniyor.

Bütçe Dostu iPhone İçin Gerim Sayım Başladı

Gücünü Apple A14 yonga setinden alması beklenen telefonun uygun fiyatlı olarak satılmasının başlıca sebeplerinden biri LCD ekran paneli kullanılmasıdır. Kamera konusunda ise yine tek kamera modülü tercih edilecek.

AirPods Pro modelinde ise Apple büyük bir yenilik tasarımına gidiyor. Yeni tasarımda mikrofon için olan çubuklar kalkabilir ve ortaya Galaxy Buds gibi daha sade ve oval bir kulaklık ortaya çıkabilir.

Teknoloji devi Apple’ın bu yılın ilk yarısında yeni ürünlerini tanıtacağı biliniyordu. Bu sebepten dolayı Bloomberg’den Mark Gurman’ın raporunun doğruluk yapının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu