Mobil Haberleri

Bütçe Dostu Moto G Play 2021 Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Motorola’nın yeni giriş seviyesine hitap eden bütçe dostu Moto G Play 2021 modeli Google Play Console’da ortaya çıktı.

butce-dostu-moto-g-play-2021-ortaya-cikti

Motorola, her geçen gün bütçeye uygun yeni modeller üretmeye devam ediyor. Motorola Edge+ amiral gemisi modelinin yanı sıra, G Play serisinin 2021 versiyonu olan giriş seviye modelleri de üretmeye devam ediyor. Her bütçeye uygun telefon anlayışı sunan şirket, tüketiciler tarafından ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. Moto G Play 2021 modelinin de G9 Play‘ın halefi olarak piyasaya sürüleceği tahminler arasında.

Moto G Play 2021 kullanıcılarına neler sunacak

Google Play Console üzerinden ortaya çıkan yeni giriş seviyesi model Moto G Play 2020′nin neredeyse bütün özellikleri ortaya çıkıyor. En çok dikkatleri çeken özellik ise yeni modelin Qualcomm’un Snapdragon 460 yonga setinden güç alması . Çünkü serinin bir önceki modeli G9 Play‘de Snapdragon 662 kullanıyor. İki telefonda kullanılan yonga setinin performanslarını karşılaştırdığımız zaman G9 Play modeli çok daha iyi bir performans sunuyor. Motorola yeni modelin de daha düşük bir işlemci kullanmasının nedeni henüz bilinmiyor. Tabi bazı kaynaklara göre daha düşük bir işlemci kullanılmasının sebebi çok daha uygun fiyatlı olacağı söyleniyor.

butce-dostu-moto-g-play-2021-ortaya-cikti-1

Önümüzde ki yıl tanıtılması beklenen yeni model, 720 x 1600 HD+ ekran paneli ile karşımıza gelecek. Aynı zamanda Android 10 işletim sistemi ile kutudan çıkacak. En çok merak edilen konulardan biri de 2021 çıkışlı modelin Android 11 işletim sistemini destekleyip desteklemeyeceği merak edilenler arasında yer alıyor. İddialara göre, Moto G Play serisinde birden fazla model satışa sunulacak ve en az 3 GB RAM‘e sahip olacak.

Cihazın tasarımını incelediğimiz zaman, damla çentikli bir ekran tasarımı görüyoruz. Paylaşılan fotoğraflara göre, cihazın sağ tarafında ses tuşları ve kilit/güç tuşu yer alırken, sol tarafında ise herhangi bir tuş konumlandırılmamış. Cihazın fiyatı ve tanıtım tarihi hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak bir önceki model Moto G9 Play’ın 200 dolar civarında bir fiyat etiketi bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu