Mobil Haberleri

Bütçe Dostu Moto G30, Snapdragon 662 İle Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Bütçe dostu ve giriş seviyesine hitap eden Moto G30 modeli özellikleriyle kullanıcılarını mutlu etmeye geliyor. Yeni model hakkında ki tüm detaylar

Bütçe Dostu Moto G30, Snapdragon 662 İle Geliyor

Motorola, her bütçeye uygun akıllı telefon modelleri üretmeye devam ediyor. Motorola, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Moto Edge Plus amiral gemisi modeli ile ilgi odağı haline gelmişti. Ayrıca giriş ve orta seviye cihazlarla başarılı olduğunu da söyleyebiliriz. Moto G30 modeli ise, giriş orta seviye  arasında bir model olarak tüketici karşısına çıkıyor. Bütçe dostu olduğu halde, 90Hz ekran yenileme hızına sahip olan ve çok daha fazlasını sunan model, benzer bütçeye sahip olan rakip modellere taş çıkartacak diyebiliriz.

Motorola, uygun fiyatlı iki farklı modellerini de duyurdu. Söz konusu modeller Avrupa’da tüketicilere sunulacak. Fakat söz konusu modellerin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor. Ancak cihazlar Moto G30 ve Moto G10 ismi ile duyurulan modeller ülkemizde satışa sunulursa çok fazla talep göreceği tahmin ediliyor.

Motorola Moto G30 ve G10 modelleri kullanıcılarına neler sunuyor?

Motorola’nın ilk modeli Moto G30’un özelliklerini incelediğimiz zaman en çok dikkat çeken özellik ise 90Hz ekran yenileme hızına sahip olması. Giriş seviyesine hitap eden söz konusu modelin, 90Hz ekran yenileme hızına sahip olması rakiplerine karşı bir avantaj diyebiliriz.

Bütçe Dostu Moto G30, Snapdragon 662 İle Geliyor

Motorola, söz konusu cihazın ekran panelini damla çentikli bir tasarım kullanmayı tercih etmiş. Arka tarafının tasarımlarını incelediğimiz zaman ise dörtlü kamera modülü karşımıza çıkıyor. Bu kameralar 64 MP ana kamera, 2 MP makro kamera, 2 MP derinlik lensi ve 8 MP ultra geniş açılı kamera olarak sıralanıyor.

Söz konusu yeni model 6,5 inçlik 720p çözünürlüğüne sahip bir ekran paneli ile karşımıza çıkıyor. Gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 662 yonga setinden alıyor. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip olan giriş seviyesi cihaz, microSD kart desteği ile artırılabilir hafızaya sahip. Aynı zamanda kutudan Android 11 işletim sistemi ile çıkıyor.

Moto G30 ve G10 fiyatları ne kadar?

Moto G30 modeli,  179 Euro fiyat etiketine sahip olacak. Ayrıca söz konusu model Türkiye’de satışa sunulursa, giriş orta seviye cihazlar arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alacağını düşünüyoruz.

Motorola’nın bir diğer modeli ise Moto G10, giriş seviyesi bir model olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu model Snapdragon 460 yonga seti ve 4 GB RAM‘e sahip olacak. Cihazın 5.000 mAh kapasitesine sahip, 10W hızlı şarj destekli versiyonu mevcut.

Moto G10 modeli ise bir diğer modeline göre 60Hz ekran yenileme hızına sahip. Haliyle daha uygun bir fiyata satışa sunulacak. Açıklanan bilgilere göre G10 modeli ise 149 Euro fiyat etiketine sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu