Mobil HaberleriHuawei Haberleri

Büyük iddia! ABD Huawei teknolojilerini kıskanıyor!

TeknoBH Google Haberler

Bildiğimiz üzere ABD hükümeti ve Huawei arasında ki gerginlik uzun zamandır bitmek bilmiyor.Bu durum Google’nin eski CEO’sunun da gündeminde. İşte Detaylar

abd-hukumeti-huawei-teknolojilerini-kiskaniyor

ABD hükümeti geçtiğimiz yıl başlarından itibaren Huawei üzerinde ciddi bir baskı kurdu. ABD hükümeti tarafından bu baskının nedeni olarak da Çinli üreticinin hükümete bilgi sızdırdığı gerekçe gösterdi. Huawei, kullanıcılarının ve müşterilerinin bilgileri olmadan Çin hükümeti ile paylaşıyordu. 

Büyük iddia! ABD Huawei teknolojilerini kıskanıyor!

Google’ın eski CEO’larından biri olan Eric Schmidt verdiği bir röportaj da Huawei hakkında ilginç iddialarda bulundu. Schmidt, ABD’ni Huawei’yi suçlamak için bazı sebepleri olsa da bunların tam anlamıyla kanıtlanamadığına dikkat çekti.

abd-hukumeti-huawei-teknolojilerini-kiskaniyor-1

Google’ın eski çalışanı Huawei ve Çin’in teknoloji tarafında attığı adımları Trump için kaygı verici olduğunu ve bu yüzden bazı hamlelerin gelmiş olacağını ifade etti. 

Eski Google CEO’su ABD hükümetinin Huawei‘yi engellemek yerine, Huawei kadar kaliteli ürünler üretmesi gerektiğini söyledi.

Anlaşılan o k Trump hükümeti ciddi anlamda Çinli üreticinin global pazarda güç kazanmasını engellemek istiyor.Burada ki amaç Huawei’in telefon satmasını engellemek değil. Çinli üreticinin 5G alt yapısında hizmet verdiği ülke sayısını en aza indirmek. Hatırlarsanız geçtiğimiz günler de Japonya,Avusturya ve Güney Kore gibi ülkeler Amerika’nın çağrısı sonrasında Huawei ile olan sözleşmelerini iptal etmişlerdi. İngiltere ise Huawei yerine alternatif isimler arayışına girmişti.

Kaynak:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu