Güncel Haberler

Çalışma İzin Belgesi El Yazısı İle Kabul Edilir Mi?

TeknoBH Google Haberler

Çalışma izin belgesi el yazısı ile kabul edilebilir mi? Çalışan vatandaşlar tarafından merak edilen bu konuya bir açıklık getirmek istedik.

Çalışma İzin Belgesi El Yazısı İle Kabul Edilir Mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa bir süre önce Koronavirüs salgınını yavaşlatmak için tam kapanma uygulanacağını açıklamıştı. Bu açıklama sonrasında İçişleri Bakanlığı tarafından tam kapanma ile ilgili detayları açıklamıştı. Bu durumda kimsenin mecburi durumlar dışında sokağa çıkmaması istenilmişti. Hatta bazı meslek grubundaki kişiler dışında insanların sokağa çıkmaması gerektiği söylendi.

Bazı meslek gruplarının sokağa çıkma yasaklarından muaf olabiliyor. Tabi böyle bir yasaktan muaf olmak ve ceza yazılmaması için çalışma belgesi alınması gerekiyor. Söz konusu çalışma izin belgesi genellikle e-devlet üzerinden temin ediliyor. Ancak Bakanlık aşırı yoğunluktan dolayı e-devlet sisteminin kitlendiğini açıkladı. Bu sistem kilitlenmesinin ardından el yazısı ile bu izinlerin doldurulabileceği söylendi.

Çalışma izin belgesi el yazısı ile kabul edilebilir

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre normal şartlarda 2 Mayıs 2021 tarihine kadar el yazısı ile bu belgenin doldurulabileceği ifade edilmişti. Yani söz konusu süre bugün itibariyle el yazısı ile belgenin doldurulma izni sona ermiş oldu. Ancak Bakanlık yeni bir karar aldı.

Söz konusu yeni karara göre çalışma izinleri görev belgeleri 7 Mayıs cuma günü saat 00:00‘a kadar el yazısı ile doldurulabilecek. Aslında işin aslı el yazısı ile yazılmış olanlar kabul edilecek. Ancak İçişleri Bakanlığı mutlaka bu belgenin e-devlet üzerinden temin edilmesini öneriyor. Aksi halde cezai işlem uygulanacak.

Çalışma İzin Belgesi El Yazısı İle Kabul Edilir Mi?

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalara göre çalışma izinleri görev belgeleri için 2 milyon 667 bin kişinin başvurduğu açıklandı. Genel olarak baktığımız zaman bu gerçekten de son derece ciddi bir rakam. Bu kadar fazla kişinin başvurmuş olması tam kapanmayı riske atabilir. Peki, sizler tam kapanma ve çalışma izin belgesi ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu