Oyun Haberleri

CD Projekt Red Hacklendi ve Kaynak Kodlar Çalındı

TeknoBH Google Haberler

CD Projekt Red hacklendi. Firma belirli oyunların kaynak kodlarının çalındığını duyurdu. Saldırı da hangi oyunların kodları çalındı? İşte Detaylar

CD Projekt Red Siber Saldırıya Uğradı!

Popüler oyun firması CD Projekt Red yaptığı açıklamalarla siber saldırıya uğradığını açıkladı. Ayrıca korsanların firmanın iç ağına eriştiği ve bazı cihazların da şifrelerinin de kırdıklarını açıkladı. Bu durumda bazı önemli verilerin de saldırganların eline geçtiği anlaşılıyor. Polonyalı popüler oyun firması taleplerinin kabul etmeyeceklerini ve pazarlığın söz konusu bile olmadığını açıkladı. Ayrıca firma müşterilerin kişisel verilerinin güvende olduğunu dile getirdi.

Gerçekleşen siber saldırının açıklandığı tweette, şirket Cyberpunk 2077, Witcher 3, Gwent‘in kaynak kodlarına erişildiği söylenen bir fidye notu paylaşıldı. Notta, Witcher 3’ün yayınlanmamış bir sürümünün de kodlarının alındığı söyleniyor. Korsanlar, “bir anlaşmaya varamazsak” iç hukuk, insan kaynakları ve mali belgelerin yanında kaynak kodlarını da yayınlayacağı söyleniyor.

CD Projekt Red Siber Saldırıya Uğradı!

CD Projekt RED hacklendi. Firma konuyla ilgili açıklama yaptı

Cyberpunk 2077 yapımcısı olan firma konu ile ilgili açıklama yaptı, ” Dün siber saldırının kurbanı olduğumuzu keşfettik. İç ağımıza yetkisiz bir erişim sağlandı. CD Projekt capital group’a ait bazı verileri çalmayı başardılar. Ayrıca saldırganlar isimsiz bir not bıraktı.” dedi.

Firma, “Taleplere boyun eğmeyeceğiz ve saldırganlara müzakere etmeyeceğiz” dedi. Üstelik ağdaki bazı cihazların şifrelenmesine rağmen yedeklerin korunduğu bu yüzden altyapıdaki hasarın onarıldığı da açıklandı. Bu saldırıyı daha tehlikeli yapacak bir durum da var. Bunun sebebi ise GoG isimli oyun platformu bu firmaya ait. Bu platform birçok kullanıcının verilerinin saklanmasını gerektiriyor. Ancak firmanın bildiklerine göre ele geçirilen veriler arasında kullanıcıların kişisel verilerinin olmadığını belirtiyor.

Firma daha önce 2017 yılında bir saldırıya daha uğradı. Üstelik o zamna da benzer bir açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamalarında ise , Cyberpunk 2077‘ye dair erken tasarımları içeren dökümanların çalındığı yer alıyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu