Güncel Haberler

CIA’in TikTok için açıklaması ortalığı karıştıracak!

TeknoBH Google Haberler

The New York Times’ın paylaştığı habere göre TikTok üzerinde soruşturma başlatan CIA’in Çin’in verilere ulaştığına dair hiçbir kanıt bulamadı.

cia-tiktok-aciklamasi

 

Sosyal Medya platformu olan TikTok, uzun zamandır oldukça karmaşık süreçlerden geçiyor. ABD ve diğer ülkelerinin vatandaşlarının verilerini Çin hükümetine göndererek ajanlık rolü üstlendiği iddialarının ardından ABD, TikTok’a karşı büyük bir mücadele vermeye başladı.

Amerika Birleşik Devletleri‘nin başlattığı bu mücadele geçtiğimiz hafta TikTok‘a büyük bir darbe indirdiğini söyleyebiliriz. ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklamada TikTok’un ülke genelinde yasaklanması için bir kararname imzalamıştı.

CIA’in TikTok için açıklaması ortalığı karıştıracak!

Geçtiğimiz haftaya kadar yaşanan bu bütün olayların hemen ardından bugün ABD’den bir haber paylaşımı yapıldı. The New York Times, yaptığı bu haberde TikTok üzerinde CIA tarafından yürütülen soruşturmanın ilginç sonucunu paylaştı. The New York Times‘ın haberine göre CIA, Çinli istihbarat servislerinin TikTok’un verilerine eriştiği hakkında ” hiçbir kanıt olmadığı” sonucuna ulaştı.  CIA’in TikTok için açıklaması ortalığı karıştıracak.

CIA analistleri, TikTok Çin merkezli Teknoloji şirketi olan ByteDance‘e ait olduğu için Çin’în TikTok’tan veri edinmesinin mümkün olduğu sonucuna vardı. Ancak CIA, Çin hükümetinin böyle birşey yaptığına dair bir kanıt bulamadığını tekrar dile getirelim.

cia-tiktok-aciklamasi-1

 

CIA‘in bu açıklamasından sonra hala TikTok, ABD hükümeti için tehdit miydi? Bu soruya Perşembe günü cevap veren Senatör Mark Warner, uygulamanın hala bir tehdit olduğunu açıklasa da eğlenceli videolar yapmanızı sağlayan bir uygulamanın hiyerarşisinde ” pek de bir yere sahip olmadığınısöyledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu