Güncel Haberler

Çin hükümeti Koronavirüs aşısı için açıklama yaptı!

Uzun zamandır koronavirüs aşısı çalışmalarını sürdüren ülkeler arasında Çin'de katıldı. Önceki günlerde Çin hükümeti Koronavirüs aşısı için açıklama yaptı!

TeknoBH Google Haberler

Çin hükümeti koronavirüs buluşu yapan ülkeler arasına katıldı. Çin hükümeti geçtiğimiz günlerde Koronavirüs aşısı için açıklama yaptı!

koronavirüs-asisi-bulundu-mu

Dünya genelinde 2019 yılının sonlarına doğru yayılmaya başlayan ve Mart ayında ülkemizde görülmeye başlanan koronavirüs salgını son dönemler de etkisi daha da arttırmaya başladı. Ülkemiz genelinde koronavirüs salgını için alınan önlemler ve sokağa çıkma kısıtlamaları sonrasında bir nebze de olsa düşüş gösteren vaka sayılarından sonra, son günlerde dünya ve ülkemiz genelinde ciddi artışlar göstermeye başlamış durumda. Dünya genelinde ciddi artışlara sebep olan koronavirüs salgınının son bulması için dünya genelinde çok ciddi bir aşı ve tedavi çalışmaları sürüyor.

Çin hükümeti Koronavirüs aşısı için açıklama yaptı!

Uzun bir süredir koronavirüs aşısı için çalışmalar devam ediyorken geçtiğimiz haftalarda Rus Başkanı Vladamir Putin aşıyı bulduklarını açıklamıştı. Rusya’nın Sputnik V ismini vermiş olduğu koronavirüs aşısının açıklamasından uzun bir süre geçmeden Çin hükümetinden bir açıklama geldi. Koronavirüs’ün çıkış ülkesi olarak bilinen Çin, binlerce kişi üzerinde denenen CoronaVac isimli bir aşıyı dünyaya duyurdu. Ortaya atılan iddialar doğru ise aşı yıl sonuna kadar sağlık otoriteleri tarafından onaylanacak ve satışa sunulacak.

Çin hükümeti tarafından duyurulan koronavirüs aşısı hali hazırda 3 binden fazla kişi üzerinde denenmiş. Hatta söylentilere göre bulunan aşı sadece koronavirüs’e karşı değil de, kış aylarında ortaya çıkan bütün virüslere karşı etkili olacağı söyleniyor. Koronavirüs aşısı bulunduğu taktirde bütün insanlar üzerinde ki düşünce, fiyatının bir hayli yüksek olacağı yönündedir ancak açıklanan bilgilere göre aşı satışa sunulursa tahmin edilenden çok daha uygun fiyata satışa sunulacakmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu