Güncel Haberler

Çin Koronavirüs Aşısını Bulmaya Yakın Olduğunu Açıkladı

TeknoBH Google Haberler

Koronavirüs aşısı Çin tarafından bulunmaya yakın olduğu açıklandı. Dünya genelinde 8,8 milyondan fazla kişiye bulaşan virüsün aşısı ne zaman bulunacak? İşte Detaylar

Çin Koronavirüs Aşısını Bulmaya Yakın Olduğunu Açıkladı

Çin Tıp Bilimleri Akademisi Tıbbi Biyoloji Enstitüsü‘nden bu konuda sevindiren bir açıklama geldi. Çinli araştırmacıların muhtemel koronavirüs aşısı içi insanlı testlerde ikinci aşamaya başladıklarını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs salgının hızlandığını,dünyanın yeni ve tehlikeli bir aşamaya girdiği konusunda uyarıda bulunurken dünya genelinde birçok aşı insanlı testlerde farklı aşamalara gelmiş durumda.Ancak şu ana kadar dünya genelinde hiçbir aşı testinde en büyük ölçekli aşama olan son adım 3.aşama klinik testlere geçebilmiş değil ki bu aşama, aşının kullanıma sunulmadan önce geçmesi gereken bir adım.

Koronavirüs aşısı bulunması çok yakın!

Çin Tıp Bilimleri Akademisi Tıbbi Biyoloji Enstitüsü, bugün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, cumartesi günü deneysel çalışmalar için 2.aşama insanlı başladıklarını duyurdu. Çinli bilim insanlarının insanlı testlerini gerçekleştirdiği altı aşıdan bir tanesi konumunda bulunuyor.

Çin Koronavirüs Aşısını Bulmaya Yakın Olduğunu Açıkladı

Çin Hastalık Kontrol ve Koruma Merkezi Direktörü Gao Fu, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, 2020’nin sonlarında özel ihtiyaçları olan belli grup insanların acil durumlarda deneysel aşıları kullanabileceğini söyledi. Enstitüsü tarafından yapılan bir diğer açıklama ise Çin’in gelecekte ki aşı tedariklerine hazırlanması için bu sene koronavirüs aşısı üretimine özel olarak tahsis edilmiş bir tesis kullanmayı beklediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu