Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Çin Kripto Para Konusunda Büyük İddialarda Bulundu!

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en büyük ülkeleri arasında yer alan Çin kripto para açıklaması ile gündeme bomba gibi düştü. Peki Çin kripto para açıklamasının ayrıntıları nelerdir? İşte Detaylar

Çin Kripto Para Konusunda Büyük İddialarda Bulundu!

Çin birçok açıdan dünyanın en önemli ülkeleri arasında yer alıyor. Nüfusunun çok fazla olması ve teknolojik gelişmeler onu özel bir konuma getiriyor diyebiliriz. Ancak şimdilerde bu ülke ile alakalı çok daha farklı konular tartışılıyor. Tüm dünyada kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalar yapılırken Çin neredeyse konu ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Şimdi ise beklenen açıklama geldi.

Çin Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalara göre, Bitcoin ve kripto paralar tamamen destekleniyor. Çin Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Li Bo bugüne kadar hiçbir ülkenin söylemediklerini söyledi. Tüm ülkeler konu ile ilgili farklı açıklamalar yaptı. Mesela Hindistan kripto paraları tamamen yasaklamaya çalıştı. Türkiye ise alışverişlerde kullanılmasını engelledi.

Çin kripto para borsası büyük bir değişim yaratabilir

Paylaşılan son detaylara göre Çin Merkez Bankası, kripto paraların gerçek bir değişim aracı olduğu düşünülüyor. Başkan yardımcısı tarafından yapılan bu açıklamalara göre Bitcoin gibi türler yatırım ürünüdür. Bu tarz paralara düzenleyici politikalar uygulanmalıdır. Yine de Çin Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalara göre kripto paralara kesinlikle destek verilmesi gerektiğini açıkladı.

Çin Kripto Para Konusunda Büyük İddialarda Bulundu!

İddialara göre Çin hükümeti blockchain teknolojisine yatırım yapılması için baskı yaptığı bile iddia ediliyor. Ortaya çıkan bu haberler kripto para borsalarında olumlu karşılandı. Hatta şimdiden bu varlıklar yükselmeye bile başladı. Özellikle de son günlerde yaşanan bu düşüş ile yatırımcıların ne yapacağı ise merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu