Güncel Haberler

Çin’den açıklama geldi:Koronavirüs aşısını bulmaya yakınız

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde 188 ülke ve bölgeye yayınlan, 8,8 milyondan fazla kişiye bulaşan ve 464 binden fazla insanı kaybetmeye neden olan koronavirüs’ün aşısı için Çin’den açıklama geldi:Koronavirüs aşısını bulmaya yakınız. İşte Detaylar

koronavirüs-asisini-bulmaya-yakiniz

Çin Tıp Bilimleri Akademisi Tıbbi Biyoloji Enstitüsü‘nden bu konuda sevindiren bir açıklama geldi. Çinli araştırmacıların muhtemel koronavirüs aşısı içi insanlı testlerde ikinci aşamaya başladıklarını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs salgının hızlandığını,dünyanın yeni ve tehlikeli bir aşamaya girdiği konusunda uyarıda bulunurken dünya genelinde birçok aşı insanlı testlerde farklı aşamalara gelmiş durumda.Ancak şu ana kadar dünya genelinde hiçbir aşı testinde en büyük ölçekli aşama olan son adım 3.aşama klinik testlere geçebilmiş değil ki bu aşama, aşının kullanıma sunulmadan önce geçmesi gereken bir adım.

Çin’den açıklama geldi: Koronavirüs aşısını bulmaya yakınız

Çin Tıp Bilimleri Akademisi Tıbbi Biyoloji Enstitüsü, bugün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, cumartesi günü deneysel çalışmalar için 2.aşama insanlı başladıklarını duyurdu. Çinli bilim insanlarının insanlı testlerini gerçekleştirdiği altı aşıdan bir tanesi konumunda bulunuyor.

koronavirüs-asisini-bulmaya-yakiniz-1

Çin Hastalık Kontrol ve Koruma Merkezi Direktörü Gao Fu, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, 2020’nin sonlarında özel ihtiyaçları olan belli grup insanların acil durumlarda deneysel aşıları kullanabileceğini söyledi. Enstitüsü tarafından yapılan bir diğer açıklama ise Çin’in gelecekte ki aşı tedariklerine hazırlanması için bu sene koronavirüs aşısı üretimine özel olarak tahsis edilmiş bir tesis kullanmayı beklediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu