Mobil Haberleri

Çinli üretici Elephone Türkiye pazarına giriş yaptı

TeknoBH Google Haberler

Çin’in teknolojide ki gelişimi devam ettikçe her gün yeni bir marka karşımıza çıkıyor. Şimdi de Çinli üretici olan Elephone Türkiye pazarına giriş yaptı. Kimdir bu Elephone ?

elephone-turkiyeye-giris-yapti-

Çinli üretici Elephone Türkiye pazarına giriş yaptı

Elephone, 2014 yılında kurulmuş olan ve merkezi Çin’in Guangdong eyaletine bağlı Shenzhen şehrinde bulunuyor. Elephone’nin öncelik verdiği konulardan biri de zarif tasarım, üstün yapım kalitesi ve üstün performansı ile yenilikçi kullanıcı dostu olmaya hedeflemiş bir marka. Avrupa’da uygun fiyatlı modelleri ile adından sıkça söz ettiren bir marka olduğunu da söylemek isteriz. Elephone, geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına giren son Çinli üretici oldu. Elephone, 4 farklı model ve temsil ettiği 3 farklı segment ile Türkiye’de ki kullanıcılarının huzuruna çıktı.

Markanın giriş seviyesinde bulunan Elephone A6MAX, orta seviyesin de Elephone PX ve Elephone A7H, ve üst seviyesin de ise Elephone U3H temsil edecek. Diğer markaların modellerine göre tasarımsal farklılıklar minimalist bir biçimde Elephone’un modellerinde mevcut fakat ” fark yaratacak ” farklılıklar bulunmuyor.

Elephone A6MAX ( Giriş Seviyesi )

Giriş seviyesi olarak nitelendirebileceğimiz Elephone A6MAX akıllı telefonun teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, MediaTek tarafından üretilen Helio P22 işlemcisinden güç alacak. Ekran panelinde ise 6.53 inçlik 720 x 1560 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran’a sahip. Giriş seviyesinde ki akıllı telefona 4 GB RAM tercih edilmiş olup dahili depolama alanı ise 64 GB olarak kullanıcılara sunuluyor.

elephone-a6max-giris-seviyesi-telefon

Ön kamerası ve ana kamerasında aynı kamera modülü tercih edilmiş, selfie kamerasında 16 MP yer alırken ana kamerası da 16 MP kullanımı tercih edilmiş. Giriş seviyesinde ki bir akıllı telefona göre gayet iyi olan 3950 mAh‘lık bir batarya bulunuyor. Akıllı telefon kutudan çıktığında Android 9 işletim sistemi ile kullanıma hazır olacak. Bu özelliklere sahip olan akıllı telefonun da fiyatı da gayet uygun, hali hazırda bazı e-ticaret sitelerinde 1.799 TL‘den satışa bile sunuldu.

Elephone U3H ( Üst Seviye )

Elephone’nin üst seviyesi olarak adlandırabileceğimiz U3H modelinin teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, MediaTek tarafından üretilen MTK P70 işlemcisinden güç alan yeni akıllı telefonun ekran panelinde 6.53 inçlik 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran paneli kullanılması tercih edilmiş.

elephone-u3h-ust-seviye-telefon

Üst segment akıllı telefonda RAM kapasitesinde kullanıcılara iki opsiyon sunuluyor.İsteyen kullanıcılar ilk opsiyonu olan 6 GB alabilir isteyen kullanıcılar ise 8 GB RAM kapasiteli telefonu alabilir. Ön selfie kamerasında 24 MP bir modül bizleri karşılarken ana kamerada ise 48 MP bir kamera bizleri karşılıyor. Üst seviye bir akıllı telefonda 3500 mAh‘lik bir batarya yer alması açıkçası bizleri şaşırttı diyebiliriz.  Bu üst seviye modelinde bir çok e-ticaret sitesinde 3.499 TL‘den satışa çıktığını söyleyebiliriz.

Çinli üretici Türkiye pazarında istediği başarıyı yakalayabilecek mi? Sizlerde fikirlerinizi yorumdan bizlere iletebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu