Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Clubhouse Android Sürümü Ne Zaman Yayınlanacak?

TeknoBH Google Haberler

Sosyal medya platformu Clubhouse’un Android sürümünün yayınlanma tarihi uzun zamandır merakla bekleniyordu. Söz konusu uygulamanın tarihi belli oldu.

Clubhouse Android Sürümü Ne Zaman Yayınlanacak?

Dünya genelinde yeni çıkmasına rağmen büyük bir beğeni toplayan Clubhouse uygulaması tartışmalarında göbeğinde olmaya devam ediyor. Şirketin ilk olarak iOS sürümünde yayınlaması ve Android işletim sistemine henüz gelmemesi tepki toplamıştı. Şimdi de uygulamanın kurucularından Paul Davison yeni bir açıklama yaptı.

Dünya genelinde Android kullanıcılarının çok fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ancak şirket uygulamayı yalnızca iOS işletim sistemi için yayınlamıştı. Bu karar ilk başlarda tepki toplasa bile yine de kullanıcılar bu duruma alıştı diyebiliriz.

Clubhouse’un Android için yayınlanma tarihi belli oldu

Söz konusu uygulamaya ünlü kişilerin de katılmasıyla birlikte uygulama kısa sürede popüler olmaya başladı. Elon Musk gibi isimlerin katılmasıyla birlikte insanlar söz konusu uygulamayı kısa sürede tanınır hale getirdi. Uygulamanın kurucularından alınan haberlere göre, uygulamanın Android sürümü ilkbaharın sonlarına doğru yayınlanacağı belirtildi. Aslında herhangi bir uygulamanın Android işletim sistemi üzerinden kullanılabilir olması çok zor değil. Bu sebeple şirketin neden bu kadar beklediği ise tam bilinmiyor.

Clubhouse Android Sürümü Ne Zaman Yayınlanacak?

Clubhouse’da daveti ile katılma şartı kaldırılacak

Uygulamanın yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre davetiye ile katılım şartı kaldırılacak. Bu şekilde dileyen herkes istediği zaman platforma giriş yaparak sohbet odalarına katılabilecek. Aynı zamanda davetiye olmadan da kendi sohbet odasını oluşturabilir.

Uygulama tarafından her ne kadar olumlu düşünceler paylaşılıyor olsa da uygulamanın özellikle Android sürümünün yayınlanması ile birlikte kullanıcı sayılarında ciddi bir artış olacak. Böyle bir durumda kullanıcılara güncel bir şekilde yenilik sunmak ciddi anlamda zor olacak. Peki, söz konusu uygulama hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlardan bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu