Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri
Trend

Clubhouse Nedir? Nasıl Üye Olunur?

TeknoBH Google Haberler

Clubhouse geçtiğimiz yıl hizmete sunulan bir sosyal medya uygulamalarından biri diyebiliriz. Kısa sürede gündemden düşmeyen Clubhouse nedir? Nasıl üye olunur?

Clubhouse Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Geçtiğimiz yıl hizmete sunulan uygulama sosyal etkileşim ağı diyebiliriz. Kullanıcıların sesli sohbet odaları üzerinden etkileşim imkanları sunan uygulama, davetiyeye dayalı bir üyelik sistemi, günümüzde ki popüler sosyal medya uygulamaları olan Facebook veya Twitter gibi birçok sosyal medya uygulamasından ayrışıyor. Peki kısa süre içerisinde birçok kişinin merak ettiği Clubhouse nedir veya nasıl kullanılır?

Clubhouse uygulaması nedir?

Clubhouse uygulaması, geçtiğimiz yıl Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş olup, sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim imkanı sunan bir sosyal medya uygulaması diyebiliriz. Günümüzde ki aktif olarak kullanılan Facebook, Instagram veya Twitter gibi uygulamalarda yapılan fotoğraf paylaşımı, söz konusu uygulamada bulunmuyor.

Clubhouse uygulamasında, kullanıcılar ilgilerini çeken konular için sohbet odalarına giriş yapıp sesli etkileşim yoluyla tartışmalara dahil olabiliyorlar. Uygulamaya üye olurken beklemek istemiyorsanız, uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan bir davetiye almanız şart. Her geçen gün uygulamanın popülerliği artmaya devam ediyor, 21 Ocak 2021 tarihinden itibaren bir milyar dolar piyasa değerine ulaştı.

Clubhouse Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse uygulamasını nasıl kullanabiliriz?

Clubhouse uygulaması sohbet odalarına giriş yaptıktan sonra kullanıcılarla sesli etkileşim imkanı sağlıyor. Konu başlıklarına göre kurulan bu sohbet odalarında kullanıcılar, sohbet yöneticisinden izin aldıktan sona sohbete dahil olabiliyorlar. Yada kullanıcıların tercihine göre dinleyici olarak da sohbete katılabiliyorlar.

Clubhouse uygulaması Twitter, Facebook veya Instagram’dan farklı olarak yazılı mesajlaşma, görüntülü konuşma ya da gönderi paylaşımı yapılmıyor. Uygulama şuan için yalnızca iOS kullanıcılarına sunuluyor.

Clubhouse’a nasıl üye olabiliriz?

Clubhouse şuan için yalnızca iOS kullanıcılarında kullanılıyor. Öncelikle iPhone cihaz kullanıyorsanız buradan indirmeniz gerekiyor. Daha sonra kullanıcı adı seçip SMS yoluyla hesabınızı doğrulamanız gerekiyor. Bu aşamaları yaptıktan sonra hesabınız bekleme listesine alınıyor. Tabi hali hazırda kullanan bir kullanıcıdan davetiye alırsanız, bekleme listesinde beklemeden hesabınız direkt olarak onaylanıyor.

Üyelik işlemleri bittikten sonra ilginizi çeken farklı konu başlıklarında ki sohbet odalarına dinleyici veya katılımcı olarak katılabiliyorsunuz. Aynı zamanda popülerliği günden güne artmaya devam eden uygulamanın Android versiyonun da geliştirildiği bilgisini de paylaşalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu