Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Clubhouse Özelliklerinin Birçoğu Telegram’a Geldi

TeknoBH Google Haberler

Telegram’ın sesli sohbetler özelliği güncellendi. Güncelleme ile birlikte, sohbetlerde ki katılımcı sınırı kaldırılırken Clubhouse’da ki birçok özellik de eklendi. İşte Detaylar

Clubhouse Özelliklerinin Birçoğu Telegram'a Geldi

Son zamanlarda en çok ses getiren ve kısa süre içerisinde popüler uygulama haline gelen Clubhouse, birçok sosyal medya uygulamasının önüne geçmeyi başarıyor. Twitter Spaces’in ardından şimdi de Telegram, Clubhouse‘daki birçok özelliği kendi uygulamasına dahil etti.

Telegram sesli sohbetler özelliğine Clubhouse özellikleri eklendi

Telegram‘a yeni gelen özelliklerin başında sesli sohbet kanallarında ki katılımcı sınırının kaldırılması geliyor. Bu özelliği 21. yüzyıl için yeniden icat edilmiş kamu radyosu olarak adlandıran Telegram, Clubhouse ile özdeşleşen bazı özellikleri de uygulamasına dahil etmiş oldu. Bu özelliklerin arasında grup yöneticileri artık konuşmaları kaydedebiliyor. Bu özellik sayesinde etkinlikleri kaçıran kullanıcılar, kanal da konuşanları sonradan dinleme imkanı yakalamış oluyor.

Clubhouse Özelliklerinin Birçoğu Telegram'a Geldi

Uygulamaya eklenen bir diğer özellik ise, ikonik el kaldırma özelliği oluyor. Böylece katılımcıların sessize alındığı sohbetlerde, dinleyiciler al kaldırma özelliğini kullanarak yöneticilerden söz isteyebiliyor. Ayrıca yeni güncelleme, kanal yöneticilerinin davet bağlantısı oluşturmasına da olanak sağlamış oluyor. Bu sayede kanal yöneticileri bu sayede konuşmacılar ve dinleyiciler için ayrı bir bağlantı oluşturabiliyor.

Sesli sohbetler 2.0 güncellemesi ile birlikte gelen son özellik ise kullanıcılara hesaplarını veya kanal hesaplarını seçme imkanı sunuyor. Bu şekilde tanınmış kişilerin ilgi odağı haline gelmesinin de önü kesilmiş olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu