Güncel Haberler

Clubhouse Uygulamasına Çin’de Erişim Yasağı Getirildi

TeknoBH Google Haberler

Clubhouse uygulaması son günlerde yıldızı parlayan uygulamalar listesine adını yazdırmayı başardı. Clubhouse uygulmasına Çin’de erişim yasağı getirildi.

Clubhouse Uygulamasına Çin'de Erişim Yasağı Getirildi

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Clubhouse uygulaması nedir ve nasıl üye olunur adlı yazımızı öncelikle okumanızı tavsiye ediyoruz. Davetiye sistemi ile çalışan ses temelli sosyal medya platformu, rakipleri arasında sunduğu farklı deneyimler ile öne çıkmayı başardı. Farklı deneyimler ile gündemden düşmeyen Clubhouse uygulaması bugün de erişim engeli kararı ile gündeme geldi.

Clubhouse uygulaması Çin’de engellendi

Dünyada ki en katı kurallara sahip olan Çin hükümeti, bugün Clubhouse uygulamasına erişim engelledi getirdi. Çin’in böyle bir karar alması herkesi şaşırttı diyebiliriz.

Clubhouse Uygulamasına Çin'de Erişim Yasağı Getirildi

Üretimin hat safhada olduğu ve dünya çapında ses getiren markaların merkezi olan Çin’in bu derece katı kurallarına sahip olması ve bu şekilde devam etmesi yıllarca devam edecek gibi görünüyor. Clubhouse uygulamasının bu kadar kısa sürede popüler olmasını sağlayan ünlü isimler yer alıyor. Hatta hatırlarsanız uygulamanın ilk duyurulduğu günlerde Elon Musk canlı yayın açacağını duyurmuştu.

Uygulamanın duyurulduğu ilk günden bugüne ünlü isimler sayesinde popüler olan uygulamanın önümüde ki aylarda bu popülerliği devam ettirebilecek mi merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu