Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Clubhouse’da Nasıl Para Kazanılır? İşte Cevabı

TeknoBH Google Haberler

Kısa sürede popüler uygulama haline gelen Clubhouse’da nasıl para kazanılır? Söz konusu platform para kazanma dönemini resmi olarak başlattı. İşte Detaylar

Clubhouse'da Nasıl Para Kazanılır? İşte Cevabı

Sosyal medya platformuna kısa bir süre önce giriş yapan Clubhouse uygulaması kısa sürede popülerliğini arttırmayı başardı. Söz konusu uygulama bugünden itibaren tüm kullanıcıları için diğer içerik oluşturuculara ödeme yapmasına izin vereceğini açıkladı. Peki, Clubhouse uygulaması nedir ve Clubhouse’da nasıl para kazanılır? Detaylı bir şekilde sizlerle paylaşalım.

Clubhouse’da nasıl para kazanılır?

Uygulama içerisine eklenen doğrudan para gönderme aracı sayesinde kullanıcılar birbirlerine para gönderebilecekler. Ayrıca ödemeler de herhangi bir kesintinin olmayacağı da ifade ediliyor. Bu durumda içerik oluşturucuları gönderilen paranın tamamını alabilecekler. Clubhouse, küçük bir test grubu ile bu işlemlere başlayarak diğer kullanıcılara da kademeli bir şekilde sunacağını açıkladı.

Clubhouse’da para gönderme işlemleri aslında oldukça kolay. Ödeme alacak olan içerik oluşturucusuna ödeme yapmak için profiline giriş yapmak gerekiyor. Profiline girdikten sonra “Para Gönder” seçeneğini seçmeniz gerekiyor ve daha sonrasında göndermek istediğiniz tutarı yazıp göndere tıklamanız yeterli. Yapılması gereken işlemler bu kadar.

Clubhouse'da Nasıl Para Kazanılır? İşte Cevabı

Doğrudan ödeme haberleri, Clubhouse’un ilk içerik oluşturucu hızlandırıcı programını duyurmasından birkaç hafta sonra geldi. Clubhouse Creator First, izleyicilerini oluşturmalarına ve gösterilerinden para kazanmaları için 20 hevesli ev sahibi ve içerik oluşturucularını görevlendirecek. Hızlandırıcı ve yeni doğrudan ödemeler, içerik oluşturucularını Clubhouse’un sosyal ses formatını kopyalayan bir diğer sosyal medya paltformundan birine geçmek yerine Clubhouse’da kalmaya daha fazla teşvik edeceği düşünülüyor. Clubhouse uygulaması şuan için iOS’ta davetiye sistemi ile kullanılıyor. Android versiyonu için çalışmaların hala devam ettiği ifade ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu