Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Yaptı! Yeni Tedbirler Geldi!

TeknoBH Google Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalar ve yeni kurallar belli oldu. İşte Detaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Yaptı! Yeni Tedbirler Geldi!

2019 yılının sonlarına doğru Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını 2020 yılını tamamen felç etmişti. Yaşanan bu süreçte Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu üyelerinin aldığı önlemler sayesinde salgını en az zarar ile atlatmamızı sağlamıştı. Kış aylarının gelmesiyle vakaların daha da fazla artması sonrasında kuralların çok daha katılaştığını söyleyebiliriz. Bugün gerçekleşen Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalar da bulundu. Açıklamalar da alınan yeni kararlar belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Yaptı! Yeni Tedbirler Geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısında önemli açıklamalar da bulundu. Açıklamalarına göre yeni tedbirleri duyurdu:

Çok yüksek riskli grubu temsil eden kırmızı kategoride ki iller nüfusumuzun %80’ini temsil eden 58 şehre ulaşmıştır. Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21:00 ve 05:00 olarak her gün devam edecektir. Kırmızı kategoride ki illerde, pazar günü uygulanan kısıtlama artık Cumartesi ve Pazar olarak devam edecektir. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın %50 kapasite şekilde çalışacaktır. Kapanma saati sonrası ve sokak kısıtlaması günlerinde ki paket servisi devam edecektir.

Ramazan Ayında tüm vatandaşlarımızla birlikte fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servis ile sınırlandırılacak. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur yapılmayacaktır.

Kafe ve lokantalara bazı ek katkılar sağlayacağız. Nisan ve Mayıs aylarınca normalleşme ve izin kapsamında sigorta desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarının primleri desteklenecek ve nakdi yardım yapılacaktır. Ayrıca aşı uygulamaları 60 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanmaya başladı.

Kabine Toplantısında alınan yeni kararlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
sondakika.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu