Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 Atatürk’e Hakaret İddiaları Ortalığı Karıştırdı

Cyberpunk 2077 oyununda Atatürk'e büyük bir hakaret ettiği gündeme bomba gibi düştü.

TeknoBH Google Haberler

cyberpunk-2077-ataturk-hakaret-iddialari-ortaligi-karistirdi

Son zamanların en çok konuşulan ve en popüler oyunu Cyberpunk 2077 hakkında ki iddialar bitmek bilmiyor. Oyun içerisinde birçok hatanın yanı sıra çeviride yapılan hata büyük bir ses getirdi. Türkçe desteği ile çıkan oyunun bir metin içerisinde Atatürk’e hakaret ettiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Cyberpunk 2077 Atatürk Hakareti İle Gündemde

Oyunun orijinal versiyonunda bulunmayan ancak Türkçe’ye çevrilirken eklenen bir metinin Atatürk’e hakaret edildiği anlamına geldiği be belirlendi. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün “İstikbal Göklerdedir” ifadesi oyun içerisinde farklı bir şekilde kullanıldı. Türk Twitch yayıncısı Tuğkan Gönültaş‘ın ortaya çıkardığı hataya göre Elektropunk grubunun ismi “İstikbal Gö*lerdedir” şeklinde yazılmış.

cyberpunk-2077-ataturk-hakaret-iddialari-ortaligi-karistirdi-1

Diğer yandan oyunun Türkçe çevirisi yapan 23 Studios, Instagram hesaplarında yaptığı bir açıklama ile bunun bir çeviri hatası olduğu ve yakında yayınlanacak olan bir yama ile bu sorunun çözüleceğini duyurdu.

cyberpunk-2077-ataturk-hakaret-iddialari-ortaligi-karistirdi-2

Cyberpunk 2077 oyunun da bulunan bu hata ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu