Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 Konsol Oyuncularını Hayal Kırıklığına Uğrattı

TeknoBH Google Haberler

Cyberpunk 2077 konsol oyuncularını büyük hayal kırıklığına uğrattı. CD Projekt RED konu ile ilgili açıklamada bulunarak para iadesi sürecini başlattı. İşte Detaylar

cyberpunk-2077-yeni-fragman-paylasildi

CD Projekt RED‘in merakla ve büyük heyecanla beklenen Cyberpunk 2077 oyunu geçtiğimiz günlerde oyuncularla buluştu ve büyük talep doğrultusunda Steam’ın sistemi çökmüştü. Ancak oyun içerisinde o kadar hata var ki çıktığı gibi eleştirilerin tam ortasında kaldı. Cyberpunk 2077 konsol oyuncularını o kadar hayal kırıklığına uğrattı ki oyuncular çıldırma seviyesine geldi.

Oyun PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinde maalesef ki sürekli donma, çökme ve kasma sorunu yaşıyor. Oyun sık sık 15 FPS’e kadar düşüyor. Grafik performansını sizlere hiç bahsetmiyoruz bile.

Cyberpunk 2077 PS4 oyuncularına para iadesi yapma kararı aldı.

PC’de çok daha az sorun yaşanan oyun için bugün CD Projekt RED ekibi tarafından bir açıklama geldi. Polonyalı ekip, PS4 ve Xbox One sürümleri için Şubat 2021 tarihinde sorunların tamamen çözüleceğini bildirdi. Aralık ve Ocak ayları başında oyun ile ilgili geniş kapsamlı bir güncelleme gelecek ve yaşanan sorunların bir çoğu çözülecek.

Yeni nesil oyun konsolları PlayStation 5 ve Xbox Series X / S için henüz bir açıklama bulunmuyor. Cyberpunk 2077 şu an için yeni nesil konsollarda geriye uyumluluk ile çalışıyor. Muhtemelen oyunun yeni nesil konsollarına yükseltilmesi de bir hayli gecikecek.

CD Projekt RED ekibi, Cyberpunk 2077‘yi PS4 veya Xbox One‘da satın alan oyuncuların para iade taleplerini kabul edeceğini açıkladı. Oyunu konsolda satın aldıysanız veya performansından dolayı oynayamıyorsanız, PlayStation Store veya Microsoft Store üzerinden iade işlemini başlatabilirsiniz.

Oyunun sorunlu çıkmasından dolayı oyunculardan özür dileyen geliştirici ekip, borsadan büyük bir darbe aldı. Kullanıcılar tarafından oyuna puanlar verilmeye başladıkça hisseler yüzde 29 oranında düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu