Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 Tekrar Ertelendi

Oyun severlerin heyecanla beklediği Cyberpunk 2077 tekrar ertelendi.

TeknoBH Google Haberler

Cyberpunk 2077 tekrar ertelendi, bu ertelenme ile birlikte 3.kez ertelenmiş olan oyunun çıkış tarihi 10 Aralık 2020 olarak belirlendi.

cyberpunk-2077-reklam-filmi

Oyun dünyasının merakla beklediği CD Projekt Red yapımı Cyberpunk 2077, geçtiğimiz günlerde bir kez daha ertelenerek oyun severleri hayal kırıklığına uğrattı. CD Projekt’in yayınladığı bu erteleme kararının ilk olmadığını bununla birlikte tam tamına 3.kez ertelendiğini tekrardan ifade edelim.

Cyberpunk 2077 Tekrar Ertelendi

Devasa büyüklükte bir haritaya ve bu haritanın içinde sayısız olasılığa sahip olan oyun, normal şartlarda şimdiye çoktan oyun severler ile buluşması gerekiyordu. Ancak Nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen oyun Eylül ayına ertelenmişti ve daha sonra da Kasım ayına ertelenmişti.  Kasım ayında çıkması beklenen oyunun şimdi de 3.kez ertelenme kararı aldığı duyuruldu.

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi

Oyun hakkında bu kadar erteleme kararı çıkması oyun severlerin kafasında büyük bir soru işareti oluşturdu diyebiliriz. Şirketin son açıklamasına göre oyunun yeni çıkış tarihi 10 Aralık 2020 olarak açıklandı.

Cyberpunk 2077 resmi Twitter hesabından yapılan açıklama:

“Herkese Merhaba,

 ” Bugün, Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihinden 21 gün ileriye yani 10 Aralık’a ertelenmesine karar verdik. Büyük olasılıkla kafanızda bir çok duygu ve düşünce yer alıyor. Öncelikle ve en önemlisi olarak mütevazi özürlerimizi kabul edin. Şu anda bizim için en büyük zorluk, oyunu güncel ve eski nesillere aynı anda çıkarmak bu da demek oluyor ki oyunu 9 farklı platforma çıkarıyoruz ve bunları test ediyoruz.

( Bu platformlar Xbox One / X, Xbox Series X/ S, PS4/ Pro, PS5,PC,Stadia şeklinde )

Bu sürede biz evden çalışıyoruz. Cyberpunk 2077’de her eşyin iyi çalıştığından ve her sürümün sorunsuz olduğundan emin olmamız gerekiyor. Ekibimizin 21 günde böyle bir devasa oyundan bir değişiklik yapamayacağını söyleyebilirsiniz. fakat bu gerçekçi bir yaklaşım değil, bunu yapabilirler. Bazılarınızın oyunun geçtiğimiz haftalarda Gold statüsüne eriştiğini söyleyebilir. Gold statüsü oyunun hazır olduğunu ve tamamlandığını ve içinde ki tüm içeriğin eksiksiz olduğunun anlamına gelir. Bu, oyun üzerinde çalışmayı bırakıp kalite çıtasını yükseltmemiz anlamına gelmez. Aksine, bu daha sonra bir ilk gün güncellemesi olmaması için avantaj sağlar. Elimizde harika bir oyun olduğunu hissediyoruz ve bu sizin aşık olacağınız bir oyun olacak.

Umarız bu son ertelenme kararı olur ve belirlenen tarihte oyuncularla buluşur. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu