Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 Yüzünden CD Projekt Red’e Dava Açıldı

TeknoBH Google Haberler

Uzun zamandır heyecanla beklenen Cyberpunk 2077 oyunu yüzünden CD Projekt Red’e davalar açıldı. Merakla beklenen bu oyun şirkete çok problem çıkartacak. İşte Detaylar

Cyberpunk 2077'nin Sorunları Yüzünden CD Projekt Red'e Dava Açıldı

Yapımcılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red‘in üstlendiği ve uzun bir heyecanla beklenen Cyberpunk 2077 bu ay başında oyunculara sunuldu. Ancak çıkışı birçok kez ertelenmiş olan oyun, çıktığında çok fazla hata ve optimizasyon sorunları mevcuttu.

Oyunun bu sorunlu çıkışının ardından Sony, oyunu PlayStation Store‘dan kaldırdı ve kullanıcılarına paralarını iade etmeye başladı. Bu yaşananların hemen ardından bugün de CD Projekt Red’e konu ile ilgili ilk dava Rosen isimli bir hukuk firma tarafından açıldı.

Cyberpunk 2077 yüzünden CD Projekt Red’in başı dertte!

Rosen Law isimli hukuk şirketi tarafından açılan davaya göre CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’yi piyasaya sürmeden önce, oyunun ne kadar hatalı olduğunu bildirdiklerini ancak bu durumu oyunculardan ve yatırımlardan gizlendiği söyleniyor. Bu durumda şirket bir nevi haksız kazanç elde etmiş oluyor.

Cyberpunk 2077'nin Sorunları Yüzünden CD Projekt Red'e Dava Açıldı

Rosen Law tarafından açılan davanın şuan için bir baş davacısı yok. Ancak şirket, özellikle de yatırımcıların bu davaya dahil olmaları gerektiğinin altını çiziyor. Ayrıca dileyin oyuncuların da davaya dahil olabileceğini söyleyen Rose Hukuk Bürosu, davaya dahil olmak isteyenlere de bir çevrimiçi form imkanı sunuyor. Bu duruma ek olarak şirketin bulunduğu ülke olan Polonya’da birçok yatırımcının aynı şekilde bir yasal süreç başlatma hazırlığında olduğu da bildiriliyor.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu